Skunk Anansie dedykują piosenkę Tony'emu Blairowi

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 12:10
- Nie da się oddzielić polityki od naszego życia. Ona dotyka nas osobiście - mówiła w Czwórce charyzmatyczna Skin, która niemalże śpiewająco opowiedziała o płycie "Black Traffic", najnowszym krążku grupy.
Audio

Płyta "Black Traffic" to piąty studyjny krążek grupy Skunk Anansie, który swoją premierę miał 14 września! Dziennikarz Czwórki, Bartek Koziczyński spotkał się liderką tego lubianego na Wisłą zespołu na kilka dni przed tą datą. W rozmowie, Skin zapytana o długą przerwę w działalności Skunk Anasie i muzczyną przynależność do lat 90. poprosiła, by nie traktować jej grupy jako reaktywacji i reliktu z czasów Nirvany.

- Wiele z grup, które powracają po przerwie bazuje na nostalgii i ogrywaniu starych piosenek. My cały czas tworzymy nowe, zależało nam na jak najszybszym nagraniu nowej płyty - podkreślała artystka. - Stawiamy się w jednym rzędzie z zespołami współczesnymi grupami jak Kings of Leon i z nimi się ścigamy - dopowiadała.

Na krążku "Black Album" nie zabrakło tradycyjnych dla Skunk Anansie wątków społecznych i politycznych. Drzewiej Skin śpiewała, że wszystko jest polityczne ("Everything is Political"), tym razem dowód tego daje w nowej piosence "I Belived In You", dedykowanej byłemu premierowi Wielkiej Brytanii.

- Zastanawiam się w niej jak wpłynęły na nas rządy Tony’ego Blaira. Odczuwamy tego reperkusje i będziemy odczuwać przez następne 100 lat. Gdybym dziś miała mu coś powiedzieć, powiedziałabym: wierzyłam w ciebie, cóż, myliłam się - wyjaśniała.

Płyta ukazuje się nakładem założonej przez muzyków zespołu wytwórni Boogooyamma i we współpracy dystrybucyjnej z earMUSIC/Warner. Skin w wywiadach przyznaje, że takie rozwiązanie daje wiele nowych możliwości, większą kontrolę nad własną pracą.

Więcej na temat nowej płyty dowiesz się słuchając nagrania audycji. Pełen wywiad ze Skin przeczytasz w nowym wydaniu "Teraz Rocka".

Bartek Koziczyński zaprasza na rockowe " DJ Pasmo " w każdy wtorek, po godzinie 21.

Czytaj także

"Red Hot Chili Peppers. Kalifornizacja"

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2012 11:00
Polecamy kompletną biografię zespołu Red Hot Chili Peppers autorstwa Bartka Koziczyńskiego!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polscy pionierzy nu metalu rzucają wyzwanie korporacjom

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 17:00
- To wezwanie do odrodzenia, do buntu przeciwko tym, którzy chcą nas ustawić w jednym szeregu - mówi w Czwórce Grzegorz Guziński, wokalista grupy Flapjack, która po 15-letniej przerwie nagrał swoją czwartą płytę "Keep Your Heads Down".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszystkie odloty Iggy'ego

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2012 09:43
Obnażanie się w miejscach publicznych, narkotyki, samookaleczanie, zdrady, przemoc oraz niezwykła fascynacja Davidem Bowie. Oto Iggy Pop, o jakim pewnie już słyszeliście. Teraz możecie poznać go lepiej.
rozwiń zwiń