Listy z ciszy w "DJ Paśmie"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2012 13:16
Gdyby muzycy Letters From Silence śpiewali po polsku, brzmiałoby to prawdopodobnie mniej więcej tak, jak intonowanie flamenco po niemiecku. Dlatego też członkowie zespołu piszą teksty po angielsku.
Audio
  • Rozmowa z muzykami z zespołu Letters from silence.

Charakterystyczny styl warszawskiej grupy to mocny, rockowy głos z dodatkiem akustycznych dźwięków wydobywanych z gitar. W ich delikatnej i melancholijnej muzyce słychać wpływ Skandynawii, gdzie jeden z muzyków spędził pewien okres w swoim życiu. Tam też powstał pomysł na założenie kapeli. Letters From Silence to  Wawrzyniec Dąbrowski oraz Maciej Bąk. 

Zarówno jeden, jak i drugi udzielali się wcześniej w innych rockowych formacjach. Wawrzyniec był członkiem grupy  Brafman, natomiast Maciej należał do Rebels Monday. Surowe, otwarte i bardzo rzęsiste granie - tak w telegraficznym skrócie można przedstawić LFS.

Od początku istnienia zespołu panowie tworzą duet.
– Chcieliśmy zredukować liczbę instrumentów i stworzyć coś bardzo szczerego i bezpośredniego, stwierdziliśmy, że taka forma minimalna i estetyczna będzie najlepsza – powiedział Bąk.

Podczas audycji muzycy zagrali akustycznie dwa numery z debiutanckiej płyty "No Plain Shortcuts".

Obejrzyj występ Letters From Silence w studiu Czwórki.


BB

Zobacz więcej na temat: MUZYKA dj pasmo Skandynawia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marley Carroll specjalnie dla "DJ Pasma"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2012 12:00
Gościem audycji Łukasza Napory był Marley Carroll ze Stanów Zjednoczonych, czyli kolejna nieodkryta gwiazda elektroniki. Posłuchajcie jego dj-skiego setu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Power of Trinity: Ta płyta miała się nazywać "Luxtorpeda"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2012 11:00
- Wpadliśmy na pomysł, że tytułem nawiążemy do nazwy pociągu z lat 20., bo pasował on do rozpędzonych kawałków z tej płyty, ale Litza nas ubiegł - mówili w Czwórce muzycy łódzkiej formacji heavy reggae'owej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hades na żywo w "Dj Paśmie" (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2012 12:00
W kolejnym wydaniu "DJ Pasma" Hades - przedstawiciel hip -hopowej formacji HiFi Bandy - zagrał koncert specjalnie dla słuchaczy i widzów Czwórki!
rozwiń zwiń