Hip hopu można się nauczyć

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 18:51
- Tu mile widziany jest każdy, kto chce się czegoś dowiedzieć o kulturze hip-hopowej – mówią profesorowie wyjątkowej szkoły, Dj Tuniziano i Yakuza.
Audio

Czym jest Hip-Hop Akademia? – To projekt edukacyjny. Jest alternatywą wobec szkół tańca, w których po prostu uczy się wyłącznie tańczyć. Tu nie przychodzi trener wynajęty do danego stylu tanecznego, od tej do tej godziny są zajęcia i na tańcu się kończy. Nasza akademia daje coś więcej – wyjaśnia Yakuza.

To czego można się dowiedzieć w szkole, to wszystkie elementy kultury hip-hopowej. Ważny jest też klimat. – To taka hip-hopowa świetlica – podkreśla hiphopowiec. Staramy się zaszczepiać hip-hop w sercach różnych ludzi, mamy nadzieję, że każdy będzie się tu czuł dobrze.

Jednymi z wielu zajęć będą wykłady. Swoje wystąpienie ma już zaplanowane Dj Tuniziano. Wykład zatytułowano "Mixtape - znaczenie w kulturze Hip-Hop". – Będę bronił mixtape'ów i mówił jakie są fajne. Mixtape jest dla dj'a tak samo ważny jak album dla rapera. Dziś wiele mixtape'ów jest nielegalnych i to chciałbym zmienić – mówi w Czwórce Dj Tuniziano, który ostatnio wydał swój własny mixtape.

Goście Czwórki podkreślają, że mówią o całej scenie hip-hopowej kraju, nie tylko twórcach spod znaku Wielkiego Joł. Wszystkie szczegóły o zajęciach i zaplanowanych wydarzeniach poznać można słuchając dźwięku rozmowy.

pg

Zobacz więcej na temat: MUZYKA KULTURA
Czytaj także

Koniec sporu między Stanem Borysem a Peją

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2011 10:27
Kością niezgody między artystami było wykorzystanie przez rapera fragmentu piosenki Stana Borysa w swoim przeboju "Głucha Noc".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dlaczego Jakuza z Wielkiego Joł szuka podwodnych śmieci?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2011 19:52
Podwodne sprzątanie świata zacznie się od podwarszawskiej Zielonki. Tam grupa zapalonych nurków, z "Jakuzą" na czele, w ramach akcji "Sprzątanie Świata 2011" pokaże, że warto dbać o czystość akwenów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Warsztat językowy raperów: Jak powstają ich teksty?

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2011 16:00
Pisanie piosenek to wcale nie jest taka prosta sprawa. W przypadku rapu, czy hip-hopu zachowany musi być także rytm i rym – to dwa nieodłączne elementy tej muzyki. Numer Raz pisze najczęściej wymysla nowe utwory w samochodzie, albo "na kolanie", zaś Łona woli piwnicę.
rozwiń zwiń