Polskie Radio
Section05
Stan Borys

Stan Borys: "Jaskółka" była symbolem ludzi, którzy czuli się uwięzieni

Przez blisko sześć dekad Stan Borys stał się jedną z legend polskiej sceny muzycznej. Poza muzyką bliska była mu też poezja; jeden z jego utworów, "Jaskółka uwięziona", spotkał się natomiast z ostrą krytyką cenzury w PRL. - Byłem wzywany do centralnego urzędu cenzury. (...) Stałem się nieugięty, niezłomny i wyklęty. "Jaskółka" była symbolem nie tylko moim, ale też ludzi, którzy czuli się uwięzieni - opowiada artysta.
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Stan Borys muzyka rozrywkowa

Nagrody Mediów Publicznych. Piotr Beczała nominowany w kategorii Muzyka

- Jestem bardzo zadowolony z tego, co osiągnąłem do tej pory, a co będzie jeszcze... Nie wiadomo - mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia Piotr Beczała, polski śpiewak, tenor liryczny, solista operowy o międzynarodowej sławie, nominowany do Nagrody Mediów Publicznych 2020 w kategorii Muzyka.
Zobacz więcej na temat:  Nagroda Mediów Publicznych 2020 Piotr Beczała MUZYKA Trójka Stan Borys Zbigniew Namysłowski Grzegorz Markowski Łukasz Borowicz

Stan Borys: trzeba upaść, żeby móc się podnieść

- W życiu trzeba przejść przez burzę, ocknąć się. Właśnie jestem w takiej fazie ocknięcia się po chorobie. Zaczynam bardziej doceniać różne wartości. Może trzeba upaść, żeby się podnieść i w tym upadku człowiek odnajduje siebie - mówi nawiązując do słów swojej piosenki "A on szukał burzy" artysta, który powoli wraca do zdrowia po przebytym udarze. 
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Muzyczna Jedynka muzyka hp Stan Borys