W 2016 roku to smartfony wygrały internet

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 11:34
Ostatnie badania pokazują, że użytkownikom internetu coraz mniej potrzebne są komputery. W 2016 roku więcej korzystaliśmy z sieci przez smartfony niż inne urządzenia.
Audio
  • Bloger Andrzej Tucholski opowiada o hitach internetu roku 2016 (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com

- Okazuje się, że nawet siedząc przed komputerem obok mamy telefon, z którego korzystamy - mówi Andrzej Tucholski, bloger. - Trzeba to jasno powiedzieć: komórki wygrały - dodaje.

Kolejnym zjawiskiem, na które zwraca uwagę Czwórkowy gość jest lifestream. - W tym roku transmisje na żywo odegrały bardzo dużą rolę. Dziś wszystkie duże firmy wspierają rzeczy, które dzieją się na żywo - mówi rozmówca Kamila Jasieńskiego. - Nawet Facebook uruchomił taką opcję - 3-4 kliknięcia i mogę nadawać na żywo tu i teraz. Media na żywo stały się preferowane. Z punktu widzenia odbiorcy wydają się bardziej szczere - dodaje.

Andrzej Tucholski w Czwórkowej audycji porusza też temat internetowych telewizji, niektórych szokujących zmian na youtube, zjawiska jakim było Pokemon Go czy platformy Netflix.

***

Tytuł audycji: "Pierwsze Słyszę"

Prowadzący: Kamil Jasieński

Gość: Andrzej Tucholski (bloger)

Data emisji: 27.12.2016

Godzina emisji: 8.15

pj/kd

Czytaj także

Cyber Marian: moją książką chcę pomagać innym

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2016 10:00
"Dziś tak bardziej" to pierwsza książka w dorobku Cyber Mariana, ale druga w dorobku człowieka, który się pod tym pseudonimem ukrywa. - Jeśli dzięki niej choć jedną osobę nastawię pozytywnie do życia, to będzie mój duży sukces - mówił youtuber w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chiny. Gdy serialowe science fiction staje się rzeczywistością

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2016 10:10
Najnowszy projekt rządu Chin wielu przyprawia o gęsią skórkę. Fanom serialu "Black Mirror" z pewnością przypomina fabułę pierwszego odcinka najnowszego sezonu.
rozwiń zwiń