Czy koty rzeczywiście boją się wody?

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011 13:52
To nie prawda, że wszystkie koty boją się wody. – Koty nie przepadają za wodą, ale nie można powiedzieć, że odczuwają przed nią paniczny lęk – tłumaczy Agata Borucka z warszawskiego zoo.
Audio

-  Tryb życia kota po prostu nigdy nie przybliża go do wody. Zwierzęta te żyją z reguły na suchych terenach, chodzą po różnych powierzchniach, często zawieszonych wysoko i oddalonych od wody – tłumaczy Borucka.

Mało tego, jeśli już pojawia się taka konieczność, koty całkiem nieźle sobie radzą w wodzie. Przecież potrafią pływać! Znakomitymi pływakami są na przykład tygrysy. – Domowe kotki, jeśli są do tego zmuszone, także nie mają problemu z utrzymaniem się na wodzie, chociaż dość szybko się męczą – opowiada ekspertka.

Więcej na ten temat dowiesz się, słuchając całej rozmowy w audycji „W cztery oczy”.

(kd)Zobacz więcej na temat: pływania
Czytaj także

Zgoda ponad podziałami: polityczni kociarze

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2011 12:53
O kotach Jarosława Kaczyńskiego wiedzą wszyscy, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że ulubieńcem Donalda Tuska jest również miaucząca piękność.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Po 5 latach marnotrawny kot wraca do domu

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2011 00:04
Na ulicy Manhattanu przechodzień znalazł w tym tygodniu kotkę o imieniu Willow, która ostatni raz była widziana pięć lat temu w stanie Kolorado.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kot o dwóch pyszczkach trafił do Księgi rekordów Guinnessa

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2011 18:32
Urodzony w USA kot o imieniu FrankandLouie (jest to połączenie dwóch imion) już 12 lat żyje, mając dwa pyszczki i troje oczu.
rozwiń zwiń