Polskie Radio
Section05
Prawo i Sprawiedliwość

„Mateusz Morawiecki politykiem unikalnym”

- Przed Mateuszem Morawieckim stoi gigantyczna przyszłość jeżeli nie zacznie popełniać błędów. Jarosław Kaczyński znalazł człowieka, którego nie musi ręcznie sterować – stwierdził w Debacie Polskiego Radia 24 dr Ryszard Żółtaniecki z Collegium Civitas. Gośćmi audycji byli także politolog dr Andrzej Anusz (UKSW) i ekonomista Sławomir Horbaczewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość premier expose premiera Mateusza Morawieckiego Ministerstwo Rozwoju Regionalnego

"Z osobą Mateusza Morawieckiego wiązane są duże nadzieje”

- Mateusz Morawiecki podkreślił w expose znaczenie programu prospołecznego, dystansował się od wpływu obcego kapitału, przedstawił wizje, które mają się zrealizować w różnych wielkich projektach gospodarczych takich jak Centralny Port Komunikacyjny czy wielka reforma służby ochrony zdrowia. Podkreślał przy tym wspólnotowość. Mówił nie tylko o Zjednoczonej Prawicy, ale o zjednoczonej Polsce – zaznaczył w Podsumowaniu Tygodnia Michał Wróblewski z Faktu. O zmianie premiera mówił także Antoni Trzmiel z TVP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość Grzegorz Schetyna Platforma Obywatelska PiS

Terlecki ws. katastrofy w Smoleńsku: nie wierzę w przypadki

 Nie wierzę w przypadki; nie wierzę w katastrofę, która stała się w wyniku złej pogody czy nieprzygotowania lotniska. Wszystko wskazuje na to, że jednak coś zaszło - tak wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki skomentował w Polskim Radiu 24 słowa prezydenta Rosji Władimira Putina o katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 Ryszard Terlecki Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska sondaże katastrofa w Smoleńsku Władimir Putin Rosja

Poprawki do zmian w ordynacji wyborczej. Zostają JOW-y

Sejmowa komisja nadzwyczajna przyjęła poprawki PiS do projektu zmian w ordynacji wyborczej, proponowanych przez partię rządzącą. Zakładają one między innymi, że w gminach do 20 tysięcy mieszkańców nadal będą obowiązywały jednomandatowe okręgi wyborcze. W Polskim Radiu 24 komentarz Tomasza Zakrzewskiego, specjalisty ds. prawa samorządu terytorialnego i prawa wyborczego.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość samorząd Państwowa Komisja Wyborcza Sejm Senat prezydent

13 grudnia. Trauma stanu wojennego dotknęła wielu ludzi

Prezes PiS, premier i delegacja rządu modlili się przy grobie błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki w Warszawie. W 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce politycy partii rządzącej złożyli kwiaty na mogile kapelana Solidarności, zamordowanego przez komunistyczną bezpiekę. O dramatach stanu wojennego mówili w audycji Północ-Południe historycy: prof. Antoni Dudek oraz prof. Wiesław Wysocki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka stan wojenny Jarosław Kaczyński PiS Prawo i Sprawiedliwość

„Mateusz Morawiecki gwarantuje uporządkowanie w gospodarce”

Podczas expose nowego premiera słowo Polska zostało wymienione aż 147, a słowo gospodarka - 40 razy. To potwierdza, że patriotyzm gospodarczy jest bardzo istotny dla premiera – powiedział ekonomista Sławomir Horbaczewski, który był gościem Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Beata Szydło PiS Prawo i Sprawiedliwość expose premiera Mateusza Morawieckiego służba zdrowia Konstanty Radziwiłł

"Premier Morawiecki to dla Platformy trudny przeciwnik"

W środę rano odbyło się oficjalne powitanie premiera Mateusza Morawieckiego w Kancelarii Premiera Rady Ministrów. Nowego szefa rządu powitała b. premier Beata Szydło. W sondażu dla Kantar Public PiS osiągnęło 50 proc. poparcie ankietowanych. O expose premiera Morawieckiego i sondażach poparcia dla partii politycznych mówili w audycji Rozmowa PR24 Dorota Arciszewska-Mielewczyk (PiS) i Witold Zembaczyński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość PiS

Badania Kantar Public: rośnie poparcie dla PiS

50 proc. wyborców popiera Prawo i Sprawiedliwość; gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę PiS otrzymałby 285 mandatów - wynika z badania Kantar Public. Platformę Obywatelską popiera 17 proc., ruch Kukiz'15 11 proc., a Nowoczesną 9 proc. ankietowanych. O wynikach sondażu mówił w audycji Gorący Temat dr Tomasz Słupik z Zakłady Teorii Polityki i Myśli Politycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński

Po expose nowego premiera. Komentarz ekonomistów

Premier Mateusz Morawiecki dużą część swojego expose poświęcił na kwestie związane z rozwojem gospodarczym. Nie zapomniał przy tym o kwestiach związanych z programami socjalnymi, a także dbałością o środowisko. W Rządach Pieniądza komentarz ekonomistów: Piotra Soroczyńskiego, Mariusza Adamiaka i Jarosława Nowrotka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki gospodarka polska rekonstrukcja rządu Prawo i Sprawiedliwość

Ryszard Czarnecki: to było świetne expose

– To było świetne expose. Wystąpienie człowieka, który nie tylko zna się na gospodarce, ale także na historii swojego kraju – mówił w audycji 24 Pytania-Rozmowa Poranka Ryszard Czarnecki, europarlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości. Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie swoje inauguracyjne przemówienie programowe, a jego rząd otrzymał wotum zaufania.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki Ryszard Czarnecki Prawo i Sprawiedliwość expose premiera Mateusza Morawieckiego historia Polski