Polskie Radio
Section05
Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński w Opolu: stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych będzie prawda

- Zmieniliśmy politykę społeczną, ale także historyczną. Dbamy o bezpieczeństwo i obronność, a to dlatego, że przerwano proceder okradania naszego kraju. Zabezpieczyliśmy środki na inwestycje, które są widoczne w gminach - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami Opola. - Stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych będzie prawda - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS Opole Jarosław Kaczyński polityka POLSKA

"Te wybory muszą być uczciwe i transparentne". Rusecka o słowach prezesa PiS

- Prezes PiS podkreślał, że bardzo ważne jest to, aby te wybory zostały przeprowadzone w sposób demokratyczny i transparentny, dlatego potrzebne są osoby, które będą patrzeć komisji na ręce. To jest istotne, aby wzmocnić przejrzystość wyborów - mówiła w Polskim Radiu 24 Urszula Rusecka, wicerzecznik PiS.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory Polskie Radio 24 PiS

Jarosław Kaczyński: dotrzymaliśmy słowa. Naprawiliśmy finanse, wzmocniliśmy wojsko

- Wszystko, co zakładaliśmy, to w większości zrealizowaliśmy. Zmieniliśmy politykę socjalną, przekazujemy duże środki na obronność, dbamy o bezpieczeństwo wewnętrzne. Do naprawy pozostało nam sądownictwo i to również zrobimy - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Nysy prezes PiS Jarosław Kaczyński. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory

Środki z KPO. Prezes PiS: nie ma w tej chwili żadnej realnej przeszkody, żebyśmy je otrzymali

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział, że nie ma realnej przeszkody, aby Polska otrzymała pieniądze z Krajowego Planu Odbudowy, gdyż wypełniła warunki, stawiane przez KE. W Polskim Radiu Wrocław prezes PiS był pytany między innymi o to, czy unijne środki są spisane na straty, a nasz kraj poradzi sobie bez nich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Wrocław dolnośląskie regiony Prawo i Sprawiedliwość

Jarosław Kaczyński we Wrocławiu: Polską muszą rządzić uczciwi patrioci

- Osoby z naszego środowiska mają Polskę w sercu, dlatego warto nas poprzeć - powiedział Jarosław Kaczyński. Prezes Prawa i Sprawiedliwości we Wrocławiu przedstawił mieszkańcom osiągnięcia rządu PiS. Spotkania w okręgach służą również odkłamywaniu nieprawdziwych informacji pojawiających się w przestrzeni medialnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Wrocław dolnośląskie regiony Prawo i Sprawiedliwość

Premier Morawiecki w Rykach: będę domagał się od spółek Skarbu Państwa, aby ograniczały swoje nadmiarowe zyski

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jego rząd nie pozwoli, aby spółki energetyczne realizowały nadzwyczajne zyski kosztem obywateli i instytucji wrażliwych. Na spotkaniu z mieszkańcami Ryk szef rządu zapowiedział zmianę sposobu naliczania cen energii.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki wybory w Polsce partie polityczne POLSKA polityka

Jarosław Kaczyński: za naszych rządów zaczęto walczyć z nadużyciami, bo Polska była okradana

Podczas spotkania z mieszkańcami w Oleśnicy Jarosław Kaczyński mówił, że za rządów PiS zaczęto walczyć z nadużyciami, bo Polska wcześniej była okradana. Przyznał, że udało się zgromadzić prawie 1 bln zł, który rząd przeznaczył m. in. na politykę społeczną. Duże środki trafiły do samorządów na inwestycje. Jarosław Kaczyński mówił też konieczności dozbrajania polskiej armii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość