X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Prawo i Sprawiedliwość

Rząd przeznaczy 450 milionów na program "Maluch Plus"

Rząd przeznaczy w przyszłym roku 450 milionów złotych na program wspierający rozwój instytucji opieki nad najmłodszymi dziećmi. Jak powiedziała IAR Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, dofinansowanie dla samorządów, które nie mają klubów dziecięcych i żłobków, a będą chciały je utworzyć, zwiększy się z 20 tysięcy złotych do 30 tysięcy złotych. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Elżbieta Rafalska PiS Prawo i Sprawiedliwość Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dzieci samorząd

Sondaż: duża przewaga PiS, Nowoczesna poniżej progu

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się we wrześniu, PiS uzyskałby 45 proc. poparcia i mógłby rządzić samodzielnie; PO mogłaby liczyć na 23,9 proc. głosów - wynika z sondażu opublikowanego przez pracownię badania rynku i opinii Estymator, wykonanego na zlecenie portalu DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaże Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Nowoczesna Kukiz'15 Sojusz Lewicy Demokratycznej wybory w Polsce

Władysław Kosiniak-Kamysz: rząd nie pomaga rolnikom

– Rolnicy nie dostają odszkodowań, nie mogą kupić materiału siewnego, mają gigantyczny problem. To jest sprawa dla rządu, który odpowiada za pomoc rolnikom, a tej pomocy do dzisiaj nie udzielił – powiedział lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz na antenie Trójki.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe PSL wybory samorządowe 2018 POLSKA polityka Trójka Beata Michniewicz sondaż wieś Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki

Publicyści o kampanii samorządowej

- Kampania przed wyborami samorządowymi nabiera tempa, ale tylko ze strony Zjednoczonej Prawicy. Trudno tutaj mówić o jakimś działaniu Platformy Obywatelskiej, której energia, w porównaniu z energią jaką włożyli ich polityczni oponenci w te wybory samorządowe, jest naprawdę znikoma - komentował w Polskim Radiu 24 Andrzej Potocki z tygodnika Sieci, odnosząc się do trwającej kampanii przed wyborami samorządowymi. Gościem Polskiego Radia 24 był również Jerzy Mosoń z fundacji Fibre. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

Premier: działamy w oparciu o dialog ze społeczeństwem

- Mamy w rękach atuty: rozmawiamy z Polakami, działamy w oparciu o dialog ze społeczeństwem, efekty naszych działań są konkretne i społecznie odczuwalne, a wszystkie nasze działania "skleja" wiarygodność - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej PiS w Szczecinie. Konwencję komentował m.in. dr Krzysztof Kawęcki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe 2018 Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki