X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Prawo i Sprawiedliwość

Jakim Prawem: O zmianach w procedurze cywilnej

Skarga kasacyjna to środek zaskarżania od prawomocnego wyroku lub postanowienia końcowego postępowania wydanego przez sąd II instancji. Jednak w 2016 roku ponad połowa złożonych skarg kasacyjnych nie przeszła przez selekcję przedsądu SN i nie trafiła na wokandę. Zachodzi podejrzenie, że sędziowie Sądu Najwyższego bezzasadnie odrzucają skargi już na tym etapie wstępnej selekcji. Czy planowana likwidacja tzw. instytucji przedsądu w SN to dobry pomysł? O tym w rozmowie z Karolem Karskim, prawnikiem i eurodeputowanym PiS.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy Prawo i Sprawiedliwość polityka

Nord Stream 2 szkodliwy nie tylko dla Polski, ale i dla całej Unii Europejskiej

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział w poniedziałek w Helsinkach, po spotkaniu z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem, że USA będą konkurować z Rosją o rynek gazu w Europie, w tym będą konkurować z projektem gazociągu Nord Stream 2 z Rosji do Niemiec. W studiu Polskiego Radia 24 kwestię bezpieczeństwa energetycznego Europy komentował wiceminister spraw zagranicznych Szymon Szynkowski vel Sęk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Szymon Szynkowski Prawo i Sprawiedliwość Nord Stream 2 Rosja USA Władimir Putin Donald Trump

Michał Szczerba: PiS zmienia Konstytucję przez ustawy zwykłe

Podczas posiedzenia Zgromadzenia Narodowego prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu i 100-lecia odzyskania niepodległości. Parlamentarzyści PO nie wzięli udziału w Zgromadzeniu Narodowym. Postawę klubu komentował Michał Szczerba z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Michał Szczerba Platforma Obywatelska Zgromadzenie Narodowe Prawo i Sprawiedliwość Sąd Najwyższy

"Historia polskiego parlamentaryzmu się skończyła"

 - Ta historia polskiego parlamentaryzmu się skończyła. Ta historia, którą otworzył PiS jakiś czas temu w polskim parlamencie to jest zupełnie nowy rozdział. To jest rozdział, w którym jako poseł nie mogę złożyć wniosku formalnego, to jest historia, kiedy mogę być karany za wypowiedzi niepomyślne w stosunku do władzy, również w mediach - mówił na antenie radiowej Jedynki Witold Zembaczyński (Nowoczesna). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Witold Zembaczyński Katarzyna Hejke parlament w Polsce Sejm Marek Kuchciński Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna

Piotr Semka o zmianach w Prawie i Sprawiedliowości

Piotr Semka na łamach tygodnika DoRzeczy, zabrał głos w kwestii przewodnictwa w Prawie i Sprawiedliwości oraz zmianach jakie w ostatnim czasie zachodzą w tej partii. Czy Jarosław Kaczyński wycofuje się z polityki? Kto będzie przewodził PiS-em w przyszłości? O tym między innymi w rozmowie z Piotrem Semką z tygodnika DoRzeczy. 
Zobacz więcej na temat:  Piotr Semka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki

Ekspert: PiS nie ma alternatywy ws. prezydentury Dudy

Jarosław Kaczyński zapowiedział, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta w następnych wyborach będzie Andrzej Duda. "Gdyby mnie panowie zapytali, kto będzie naszym kandydatem na prezydenta w roku 2020, to bym powiedział, że obecny prezydent" - stwierdził w wywiadzie dla tygodnika "Sieci". W Polskim Radiu 24 komentarz Romana Mańki z fundacji Fibre.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda Mateusz Morawiecki

Zatrudnieni w spółkach skarbu państwa nie wystartują do samorządów

Osoby, które funkcjonują w spółkach skarbu państwa nie będą kandydowały z list PiS na żadnym szczeblu samorządu - poinformował w piątek prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Taką decyzję podął Komitet Polityczny PiS. W audycji Północ-Południe komentarz prof. Mieczysława Ryby z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dr Agnieszki Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe

CBOS: PiS z 40 proc. poparciem. PSL bez mandatów

- Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na przełomie czerwca i lipca PiS uzyskałoby 40 proc. poparcie osób deklarujących udział w głosowaniu; na PO zagłosowałoby 16 proc., na Kukiz'15 - 8 proc., na SLD - 7 proc., a Nowoczesna uzyskałaby 5 proc. - wynika z sondażu CBOS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA CBOS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Sojusz Lewicy Demokratycznej Kukiz'15 Nowoczesna Polskie Stronnictwo Ludowe partia Razem sondaże

"Nie istniał układ ws. kontroli u żony Sławomira Nowaka"

- Nie istniał układ ws. kontroli finansowej u żony b. ministra transportu Sławomira Nowaka - powiedziała w środę przed komisją ds. Amber Gold b. dyrektor UKS w Gdańsku Małgorzata Bogumił. Zaprzeczyła, by jej przełożony, b. wicemin. finansów A. Parafianowicz zablokował tę sprawę w kierowanym przez nią urzędzie.
Zobacz więcej na temat:  Amber Gold Małgorzata Wassermann Sejm Prawo i Sprawiedliwość przestępczość POLSKA

73 proc. badanych chce głosować w wyborach samorządowych

73 proc. badanych zadeklarowało, że weźmie udział w wyborach samorządowych jesienią 2018 r.; 15 proc. nie zamierza do nich pójść - wynika z sondażu CBOS. Spośród ankietowanych, 32 proc. zadeklarowało oddanie głosu na kandydata Zjednoczonej Prawicy, 16 proc. - PO i Nowoczesnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory samorządowe wybory w Polsce zjednoczona prawica CBOS PiS Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Platforma Obywatelska Nowoczesna Kukiz'15 PSL Polskie Stronnictwo Ludowe SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej partia Razem