Polskie Radio
Section05
Prawo i Sprawiedliwość

"Chodzi im o destabilizację państwa". Poseł PiS tłumaczy, dlaczego KO nie chce majowych wyborów

- Opozycja nie przejmuje się zupełnie stanem epidemicznym w Polsce, bo zaczyna się obawiać konsekwencji politycznych, które może stworzyć przyszły wynik wyborczy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Bolesław Piecha, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Koronawirus w Polsce Bolesław Piecha Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska Sejm wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Magdalena Ogórek

Specustawa funduszowa i głosowanie korespondencyjne. Sejm zajmie się nimi jeszcze w tym tygodniu

- Sejm na piątkowym posiedzeniu ma zająć się projektami: specustawy funduszowej i głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich w 2020 r. Możliwe, że zajmie się też projektem zwiększenia środków na nauczanie przez internet - powiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS).
Zobacz więcej na temat:  Sejm POLSKA Ryszard Terlecki parlament w Polsce Prawo i Sprawiedliwość ustawa polityka wybory prezydenckie 2020

Marek Suski: wygląda na to, że opozycji zależy, by ta choroba się rozwijała

- To jest plan przesunięcia wyborów, żeby to zrobić, trzeba zmusić władze i nastraszyć społeczeństwo, tak by był stan wyjątkowy. Notowania opozycji nie wzrastają, a spadają, jedynym ratunkiem by nie przegrać wyborów jest ich odsunięcie, na niewiadomy termin. To jest plan braku odpowiedzialności za losy państwa - komentował spór wokół posiedzenia Sejmu Marek Suski z PiS.
Zobacz więcej na temat:  CBA Konfederacja Prawo i Sprawiedliwość Marek Suski wybory prezydenckie 2020 koronawirus Sejm

"Domagamy się przywrócenia normalnego rozkładu jazdy". Apel radnych PiS do prezydenta Warszawy

Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości apelują do prezydenta Rafała Trzaskowskiego, aby w związku z epidemią koronawirusa, przewrócił standardowy rozkład jazdy komunikacji miejskiej. Od kilku dni w stolicy komunikacja miejska funkcjonuje według weekendowego rozkładu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa komunikacja miejska transport publiczny transport miejski Prawo i Sprawiedliwość samorząd Rafał Trzaskowski

"Był współczesnym Napoleonem" - wspomnienie o Przemysławie Gosiewskim

Do dziś nikt nie zastąpił Przemka, i jako organizatora, i jako przyjaciela - w audycji "Nieznani znani" o polityku, pośle Prawa i Sprawiedliwości, ministrze-członku Rady Ministrów oraz wiceprezesie Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS Przemysławie Gosiewskim opowiedział poseł PiS Marek Suski.
Zobacz więcej na temat:  przemysław gosiewski katastrofa smoleńska Prawo i Sprawiedliwość PiS

10. rocznica katastrofy Tu-154. Prezes PiS: bardzo bym chciał być w Smoleńsku

- Uczczenie tej strasznej dla mnie rocznicy, to coś niezwykle ważnego - mówił w sobotę w RMF FM prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że jeszcze nie wiadomo jaką formę przyjmą obchody rocznicy katastrofy, bo wpływ na to będzie miał rozwój epidemii koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus POLSKA Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość PiS katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Smoleńsk Smoleńsk 2020

Poseł PiS: nie chcemy przesuwania terminu wyborów prezydenckich

- Ustawodawca po to wprowadził stan zagrożenia epidemicznego, by działać w takich sytuacjach, jakie mamy teraz. Mamy obecnie do czynienia z niespotykanym typem wirusa, ale działania w tej sytuacji są określone w odpowiedniej ustawie - powiedział w Polskim Radiu 24 Daniel Milewski, poseł PiS. Gościem audycji był również Waldemar Sługocki, poseł PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Eliza Olczyk

Hubert Biskupski: działania rządu ws. koronawirusa radykalne, ale racjonalne

Hubert Biskupski ("SE") ocenił, że działania rządu ws. koronawirusa "wydają się racjonalnymi". Dodał, że skuteczność tych posunięć będzie można ocenić w pełni dopiero za jakiś czas. - Wydaje się, że rząd robi wystarczająco dużo, wystarczy porównać sytuację z Europy Zachodniej - mówił Adam Borowski ("GP").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Koronawirus w Polsce polityka Prawo i Sprawiedliwość Łukasz Szumowski