Polskie Radio
Section05
Prawo i Sprawiedliwość

"Zupełny absurd i jedyny pomysł Tuska". Michał Piękoś o wspólnej liście opozycji

- Jedynym pomysłem, jaki Donald Tusk ma, jest połączenie wszystkich na opozycji w jeden pomarańczowy słupek - to jest zupełny absurd - podkreślił na antenie Polskiego Radia 24 Michał Piękoś z portalu wpunkt.online. Gośćmi "Debaty poranka" byli również prezes Fundacji Republikańskiej Marek Wróbel oraz Jerzy Mosoń z fundacji FIBRE. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka sondaż Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska opozycja PSL Polska 2050 lewica społeczeństwo Donald Tusk

Krzysztof Sobolewski: KE zatwierdzi Krajowy Plan Odbudowy jeszcze w tym tygodniu

- Jeszcze w tym tygodniu polski Krajowy Plan Odbudowy ma zostać zatwierdzony przez Komisję Europejską i zgodnie z tym, co wiem, pierwsze pieniądze z KPO powinniśmy otrzymać pod koniec wakacji albo na początku września - podkreślił poseł i sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, który skomentował na antenie Polskiego Radia 24 bieżące wydarzenia dotyczące polskiej polityki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Krzysztof Sobolewski Dorota Kania Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne

TYLKO U NAS Letnia ofensywa PiS, politycy odwiedzą każdy powiat. Fogiel: bezczelność kłamstw tego wymaga

Zapowiedziana na czerwiec konwencja Prawa i Sprawiedliwości ma zainaugurować letnią ofensywę partii. - Parlamentarzyści rozjadą się po kraju. Chcemy odwiedzić wszystkie powiaty. Sam prezes zapowiedział, że złoży wizytę w każdym z 94 nowych okręgów partyjnych - mówi portalowi PolskieRadio24.pl wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Radosław Fogiel Krzysztof Sobolewski Jarosław Kaczyński PiS TYLKO U NAS

Kolanko: wybory mogą być wiosną przyszłego roku

- Wcześniejsze wybory są możliwe zawsze w tym sensie, że zawsze PiS może zaprezentować uchwałę o samorozwiązaniu Sejmu, wówczas opozycja - zwłaszcza Platforma Obywatelska - byłaby natychmiast pod ogromną presją, żeby taką uchwałę przyjąć - mówił w Polskim Radiu 24 dziennikarz "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko. Dodał, że jego zdaniem wybory będą w przyszłym roku, ale niekoniecznie w październiku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Dudkiewicz Michał Kolanko POLSKA PiS polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory

Zmiany w strukturach PiS. Milczanowska: chodzi o usprawnienie działań

W tym wszystkim najważniejsi są ludzie, najważniejsi są Polacy, najważniejsza jest Polska. Przez cały czas, odkąd jestem posłem, a wcześniej pełniłam różne funkcje samorządowe - dla mnie zawsze kontakt z drugim człowiekiem był najważniejszy. I tak jest do dzisiaj - mówiła w Polskim Radiu 24 poseł Anna Milczanowska, komentując zmiany w strukturach regionalnych PiS, które zaaprobował Komitet Polityczny tej partii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka PiS Prawo i Sprawiedliwość regiony

"Nie ma nic wspólnego z okręgami wyborczymi". Krzysztof Mróz o zmianie w partii rządzącej

- Nasza zmiana struktur partyjnych nie ma nic wspólnego ze zmianą okręgów wyborczych. One są definiowane przez prawo wyborcze - do Senatu jest 100, a do Sejmu 41 okręgów. Na tę chwilę nie ma zmian w prawie wyborczym - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 senator PiS Krzysztof Mróz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński

Piotr Borys o wyborach parlamentarnych: wspólna lista opozycji ma sens

- Wydaje się, że jedna duża lista całej opozycji ze spójnym programem oraz z czytelną rolą liderów poszczególnych ugrupowań, również z takimi osobami jak Rafał Trzaskowski, miałaby sens - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Piotr Borys z KO-PO, który komentował m.in. temat wyborów. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość Rafał Trzaskowski wybory w Polsce

"Polityczna prehistoria". Marcin Piasecki o ewentualnym odrodzeniu się POPiS-u

- Proszę zauważyć, że to już niedługo będzie 17 lat. Nie, wydaje mi się, że nie jest to możliwe w obecnej konfiguracji politycznej przy tych wszystkich emocjach politycznych, które mamy i tak dalej, aby utworzyć POPiS - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki ("Rzeczpospolita"). Gośćmi audycji byli także Adam Jakuć, redaktor naczelny "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego", oraz Miłosz Lodowski, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  PiS PO POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska sondaż opozycja Polskie Radio 24

"Godne oraz aktywne życie naszych seniorów". Mateusz Morawiecki o działaniach rządu PiS

- Tak długo, jak rząd PiS będzie rządził, będziemy starali się o jak najlepsze i jak najbardziej godne emerytury, godne oraz aktywne życie naszych seniorów - zapewnił premier Mateusz Morawiecki. - Warto zapytać, czy zaufacie PO i Donaldowi Tuskowi, czy prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość senior

Latem PiS ruszy w Polskę. Krzysztof Sobolewski zdradził szczegóły planowanej kampanii

– Szykujemy się do konwencji lub kongresu. To zapoczątkuje duży objazd kraju przez polityków PiS. Trwają też prace nad przygotowaniem nowych założeń programowych w związku ze zmianą sytuacji gospodarczej i geopolitycznej – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Sobolewski, poseł i sekretarz generalny Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Krzysztof Sobolewski Prawo i Sprawiedliwość wybory parlamentarne

Antoni Macierewicz o KPO: mieliśmy do czynienia z pewną dywersją, oby ona się zakończyła

- Mam nadzieję, że zgodnie z informacjami medialnymi, które słyszymy, Unia Europejska zaaprobowała nasze stanowisko i zgodziła się na zrealizowanie swojego obowiązku, jakim jest wypłacenie blokowanych przez blisko rok pieniędzy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes PiS Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA Krajowy Plan Odbudowy Polska w Unii Europejskiej Komisja Europejska polityka fundusze unijne Antoni Macierewicz Prawo i Sprawiedliwość

PR24 Opozycja nie wystawia kandydatów do KRS. Bartłomiej Wróblewski: to anarchizowanie państwa

- Każdy ma prawo mieć swoje zdanie dotyczącego tego, jak wybierani mają być sędziowie, członkowie KRS. Natomiast bojkotowanie samej instytucji, negowanie jej wszystkich decyzji, to działanie antypaństwowe - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Wróblewski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Magdalena Złotnicka Bartłomiej Wróblewski sądownictwo Sejm Prawo i Sprawiedliwość

Anna Milczanowska o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

- Toczą się intensywne rozmowy pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a przedstawicielami przede wszystkim Ministerstwa Sprawiedliwości i Solidarnej Polski, po to, aby uzgodnić wspólne stanowisko i doprowadzić ostatecznie do uchwalenia ustawy likwidującej Izbę Dyscyplinarną - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł PiS Anna Milczanowska, wiceprzewodnicząca komisji sprawiedliwości i praw człowieka. 
Zobacz więcej na temat:  polityka Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo reforma sądownictwa Jerzy Jachowicz ustawa Andrzej Duda Ministerstwo Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro

PR24 Marta Kubiak o prezesurze prof. Glapińskiego w NBP: Polska gospodarka rośnie

Marta Kubiak mówiła na antenie Polskiego Radia 24 że, podczas kadencji prof. Adama Glapińskiego na stanowisku szefa NBP rozwija się polska gospodarka, a Bank ma najwyższe rezerwy złota. Marek Sowa uważa, że prof. Glapiński stał się "twarzą drożyzny w Polsce" i nie powinien pełnić swojej funkcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska POLSKA NBP GOSPODARKA Adam Glapiński Polskie Radio 24

Ambasador Rosji oblany farbą w Warszawie. Maria Koc: ten incydent może zostać wykorzystany przeciw nam

- Ambasadorowi Rosji, jak każdemu innemu, należy się nietykalność osobista. Uważam, że incydent w Warszawie był prowokacją, która powinna zostać wnikliwie zbadana przez MSZ i polskie służby - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Koc (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość polityka dyplomacja stosunki polsko-rosyjskie wojna 2022 Rosja regiony mazowieckie Warszawa