Morderstwo z użyciem broni historycznej na Pikniku Naukowym? (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 16:50
Na szczęście to tylko instalacja na stanowisku policyjnego Laboratorium Kryminalistycznego. Jak wygląda miejsce zbrodni i jak je badać by odkryć, kto zabił? Obejrzyj film z Pikniku Naukowego!
Morderstwo z użyciem broni historycznej na Pikniku Naukowym? (WIDEO)
Foto: Glow Images/East News

- Mamy tutaj mapę historyczną i pistolet z 1680 roku, a ślady obuwia znalezione na miejscu zdarzenia nie pasują do ofiary. To wszystko może świadczyć, że spotkały się tu co najmniej dwie osoby - tłumaczy Robert Arciszewski, specjalista z Laboratorium Kryminalistycznego Policji. - Być może prezentowały sobie broń i w trakcie tej czynności doszło do wystrzału. Na miejscu pozostał denat, a my będziemy poszukiwać ewentualnego sprawcy.

Co prawda, miejsce zbrodni w tym przypadku zaaranżowano, ale nie wszystko jest fikcją. – Fantomów, które tu widzimy, używa się w balistyce do odtwarzania toru lotu pocisku – tłumaczy Arciszewski.

Jeśli nie było Cię na Pikniku, wciąż możesz zobaczyć, jak wygląda praca detektywa. Obejrzyj film załączony do artykułu i poznaj m. in. zawartość prawdziwej walizki technika kryminalistyki, badającego miejsca zbrodni.

Co dzieje się potem z dowodami, zebranymi przy ciele ofiary i po czym odróżnić linie papilarne sprawcy od pozostałych znalezionych przy denacie, dowiesz się, oglądając naszą relację z piknikowego Laboratorium Kryminalistycznego Policji.

(kd)

Zobacz więcej na temat: Piknik Naukowy 2012
Czytaj także

Tajemnice niehigroskopijnych ręczników na XVI Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 11:56
W najbliższą sobotę, w warszawskim parku im. Rydza-Śmigłego odbędzie się XVI Piknik Naukowy Polskiego Radia. I będzie się działo. Dowiemy się m. in. czemu niektóre ręczniki nie wchłaniają wody i ile energii potrzeba, by rozciągnąć leginsy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

XVI Piknik Naukowy: drukujemy głos Piłsudskiego w 3D!

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2012 10:00
- Będziemy drukować w technologii 3D dźwięki, które są dostępne w naszym serwisie - zapowiadał w Czwórce Krzysztof Mielech, zastępca dyrektora portalu. Redakcyjna ekipa sprawiła, że słowo ciałem się stało.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cuda z papieru i łamanie szyfrów na Pikniku Naukowym

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2012 12:59
Jak złamać szyfr wroga, jak zbudować fleksagon i co to w ogóle jest - w audycji "W cztery oczy" podpowiada Marek Kłocewiak, a na Pikniku Naukowym zdradzi jeszcze więcej tajemnic.
rozwiń zwiń