Piotr Łukaszczyk: "Stolik" to serial o takich jak my

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2016 15:30
Pomysł na serial wykiełkował w głowie Piotra Łukaszczyka, po czym rozprzestrzenił się na innych twórców, dzięki czemu powstał jedenastoodcinkowy serial internetowy "Stolik".
Audio
  • Piotr Łukaszczyk opowiada o internetowym serialu "Stolik" (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Stolik
Kadr z filmu "Stolik"Foto: www.martafilipczyk.pl

Każdy odcinek "Stolika" trwa około 15 minut. Twórcami serialu są ludzie zawodowo związani z filmem, teatrem oraz sceną muzyczną, pochodzący z różnych stron Polski. - Dzięki naszej wspólnej pracy powstało coś wzruszającego i wciągającego - mówi reżyser serialu. - Chcieliśmy wyprodukować coś, czego nie ma, z czym moglibyśmy się identyfikować, dla ludzi takich jak my, przeciętnych 30-35-40-latków.

Piotr Łukaszczyk Chcieliśmy wyprodukować coś, z czym moglibyśmy się identyfikować, dla ludzi takich jak my, przeciętnych 30-35-40-latków

Serial stworzony w głowie Piotra Łukaszczyka opowiada o zwyczajnym, codziennym bohaterze i wydaje się, że właśnie na taki czekali jego widzowie. - Tworząc szukaliśmy realizmu magicznego w codzienności - opowiada reżyser.

Z Czwórkowymi słuchaczami dzieli się też sposobami na zdobycie pieniędzy na postprodukcje obrazu i dźwięku, na promocję. Wyjaśnia też czym jest dla niego internet i dlaczego właśnie tam pokazuje "Stolik", zdradza również plany na dalszą twórczość.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Piotr Łukaszczyk (pomysłodawca, reżyser, aktor)

Data emisji: 26.10.2016

Godzina emisji: 11.15

pj/kd

Czytaj także

"Bodo" - serial o pierwszym polskim celebrycie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 15:40
W młodego Eugeniusza Bodo wciela się Antoni Królikowski. - W tamtych czasach artyści musieli mieć talent, żeby zasłużyć na popularność. Świat był piękniejszy i czystszy - mówi aktor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Brudny Henryk" - milicjant unurzany w komediowym sosie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2016 08:00
- Brudny Henryk to jest milicjant, który sobie żyje na przełomie lat 80. i 90. To nasz nostalgiczny powrót do czasów dzieciństwa - mówi Konrad Domaszewski, współtwórca serialu. - Podróż do czasów filmów "07 zgłoś się" czy "Psy".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Joanna Jarmołowicz. Z kim aktorka poszła na noże?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 14:50
- Kiedy na castingu miałam zagrać scenę z Piotrkiem Stramowskim pomyślałam "o, nie! z takim starym gościem?". Potem oczywiście Piotrka pokochałam. Tak jak i całą ekipę serialu "Na noże" - wspomina aktorka Anna Jarmołowicz.
rozwiń zwiń