X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maria Seweryn: Mama płakała przez tydzień

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2011 14:00
Krystyna Janda nie była zachwycona, gdy jej córka - Maria Seweryn - postanowiła zostać aktorką. Dziś współpracują na scenie i poza nią, kierując wspólnie dwoma warszawskimi teatrami.
Audio

– Gdy powiedziałam, że będę zdawała do szkoły teatralnej, moja mama płakała przez tydzień – wspomina Maria Seweryn. Aktorka i reżyser, dyrektorka warszawskiego Och-Teatru, córka wybitnych aktorów: Krystyny Jandy i Andrzeja Seweryna, była gościem Uli Kaczyńskiej w audycji "Ex Magazine".

Dzieci sławnych rodziców nie zawsze mają lekko. Jak wspomina Maria Seweryn, jej kontakty z ojcem utrudniał fakt, że pod koniec lat 70. zamieszkał on na stałe we Francji. – On był na emigracji, ja nie mogłam do niego jeździć. Zdaje się, że po raz pierwszy pojechałam do niego dopiero po latach. Dla córki to bardzo trudna sprawa – wspomina gość Czwórki. – Oczywiście raz na parę lat jeździłam do Francji i widywałam się z nim. Za każdym razem było to bardzo intensywne przeżycie, którego będąc dzieckiem nie byłam w stanie świadomie przeżyć – dodaje.

Relacja Marii Seweryn z matką – Krystyną Jandą – kształtowała się zupełnie inaczej. Jak podkreśla gość Czwórki, łącząca je więź jest bardzo intensywna. – Moja mama jest niezwykłym człowiekiem, którego nie sposób zaszufladkować, więc życie z nią było niezwykle barwne – wspomina Maria Seweryn. Obecnie aktorki prowadzą wspólnie dwa warszawskie teatry: Teatr Polonia i Och Teatr, jednocześnie udzielając się w nich aktorsko. Ponadto działają w Fundacji Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury.

– To, kim jestem, jest wypadkową osobowości moich rodziców, które są całkowicie odmienne – konkluduje Maria Seweryn. – Z obojgiem jestem mocno związana i cieszę się z tego – dodaje.

Więcej w rozmowie Uli Kaczyńskiej z Marią Seweryn. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ŁSz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Córka "tego" Frycza

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2011 18:06
Przez dziesięć lat tkwiłam w szufladzie "dzieci znanych aktorów", teraz jestem "wschodzącą gwiazdą polskiego kina" – śmieje się aktorka Olga Frycz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Improwizuje i się nie spieszy

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2011 18:21
Artysta musi mieć wewnętrzną siłę. Czułam, że potrzebuję czasu, by ją w sobie zbudować - mówi wokalistka Mika Urbaniak, której druga solowa płyta ma się ukazać jesienią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie będą wybielać Polki wszech czasów

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2011 18:46
Maria Skłodowska-Curie była niesłychanie skomplikowaną postacią, która skrywała kobietę pod pancerzem naukowca – mówi Krzysztof Rogulski, reżyser filmu o noblistce.
rozwiń zwiń