X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Deląg: Nie myślałem o tym, by grać w Bollywood, ale wszystko przede mną

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2011 07:59
Aktor ma ostatnio mnóstwo pracy. Jeździ po świecie od Petersburga po Tajlandię, kręci filmy po łacinie i ma jeszcze czas, by ratować świat u boku Rutgera Hauera.
Audio

Najnowszym obrazem, w którym ujrzymy Deląga będzie "Los Rzymu", fabularyzowany film dokumentalny produkcji francuskiej, w którym polski aktor zagra Marka Antoniusza. – Premiera miała miejsce 15 czerwca w Niemczech i we Francji – mówi aktor. – Produkcja jest o tyle ciekawa, że część fabularyzowana powstała w całości w studiu. Były tam nawet konie, które brały udział w rekonstrukcjach bitew.

Jak opowiada aktor, największy problem sprawiło mu nauczenie się w trybie przyspieszonym języka łacińskiego. – Graliśmy po łacinie i w języku starogreckim – opowiada Deląg. – Był to wielki ból, bo okazało się nagle, że w ciągu miesiąca trzeba opanować duże partie. Ciężki był na przykład mój monolog Marka Antoniusza nad ciałem zabitego Cezara.

Zobacz jak Paweł Deląg radzi sobie po łacinie:

Dziś Deląg często bywa m. in. we Francji. Ale nie tylko. – Jedną nogą jestem w Warszawie. Niestety bywam w tym mieście najrzadziej – opowiada aktor. – Drugą nogą jestem teraz w Petersburgu, Moskwie, a ostatnio także w Kijowie, gdzie w najbliższym czasie zaczynamy zdjęcia do filmu…

"Klucz Salamandry" to produkcja, w której Delągowi będą towarzyszyć m. in. Michael Madsen i Rutger Hauer. – To typowe kino akcji. Film realizowany był w Petersburgu i w Tajlandii, miał bardzo duży budżet – opowiada Deląg.

Na temat jednego z najprzystojniejszych aktorów w tym kraju krąży także mnóstwo plotek. Że niby miał zapuścić wąsy (nie ma wąsów – potwierdzamy! – przyp. red.), a także, że angażuje się w… produkcje bollywoodzkie.

– Nieeee! – śmieje się aktor. – To jakaś historia wyssana z palca. Byłem w Indiach dwa razy co prawda, ale nigdy nie myślałem o tym, by trafić do kina Bollywood.

Aktor jednak nie wyklucza, że kiedyś to nastąpi. – Oczywiście, jeśli Bollywood się do mnie uśmiechnie, to  zawsze taką propozycję trzeba rozważyć.

Więcej o innych projektach, w tym teatralnych, w których partycypuje Paweł Deląg i o jego najnowszych produkcjach filmowych dowiesz się z rozmowy w "Poranku".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Londyn w ogniu - zobacz nagrania wideo

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2011 11:57
W internecie pojawiły się pierwsze filmy, które przedstawiają zamieszki do jakich dochodzi w stolicy Wielkiej Brytanii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filmy, które nigdy nam się nie znudzą

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2011 13:00
"Kevin sam w domu", "Szklana pułapka", "Gwiezdne wojny", czy polska komedia "Rejs" - co łączy te filmy? Polacy kochają je oglądać. I choć większość z nas widziała je już kilkakrotnie, wciąż uwielbiamy do nich wracać.
rozwiń zwiń