Nie przegapcie tych weekendowych premier!

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2012 15:00
"Faceci w czerni III", Robert Pattison jako "Uwodziciel" oraz "Jiro śni o sushi", czyli portret artysty, który życie poświęcił gotowaniu.
Audio

Trzecia część "Facetów w czerni" powstała niemal 10 lat po drugiej. - W Holywood rzadko się zdarza, by odstęp czasowy był tak duży, więc na ten film nikt już nikt nie czekał - tłumaczy Łukasz Muszyński, krytyk filmowy w Czwórce. - Ale w tę produkcję włożono kupę kasy, bo aż 200 mln dolarów...

W filmie zobaczymy plejadę amerykańskich gwiazd. Będzie m. in. Tommy Lee Jones i Will Smith. - Główny bohater musi cofnąć się do lat 60. by uratować swojego partnera, ponieważ jakiś kosmiczny przestępca namieszał i szykuje inwazję na ziemię - opowiada Muszyński. - Uwagę zwracają fajne efekty specjalne, trochę humoru i smaczki z epoki: dzieci kwiaty, wolna miłość, Andy Warholl, Neil Armstrong oraz "lekkie dragi".

Zobacz trailer:

"Uwodziciel", czyli Robert Pattinson znany z sagi "Zmierzch", wcielił się z kolei ostatnio w postać niemal klasyczną. - Główny bohater jest żołnierzem, przyjeżdża do Paryża i postanawia zrobić tam karierę przez łóżko - opowiada Muszyński. - W tym filmie okazuje się, że Pattinson naprawdę jest dobrym aktorem, także dramatycznym. Obsada w filmie "Uwodziciel" jest naprawdę mocna. W role trzech kochanek Pattinsona wcieliły się bowiem: Uma Thurman, Christina Ricci i Kristin Scott Thomas.

Zobacz trailer:

Dokument "Jiro śni o sushi" to, zdaniem Muszyńskiego, najlepsza premiera tego tygodnia. - Schowana w tokijskim metrze knajpka "Jiro" jest ponoć najdroższą restauracją świata, kultowym miejscem, w którym za posiłek trzeba zapłacić 300 dolarów - opowiada ekspert Czwórki. - Film przypadnie do gustu wszystkim fanom sushi, choć przeżyją oni szok, bo japońskie sushi nie ma nic wspólnego z polskim.

Zobacz trailer:

Posłuchaj całej rozmowy z Łukaszem Muszyńskim, opisów filmów i dowiedz się wszystkiego, co powinieneś wiedziec, zanim kupisz kinowy bilet.

(kd)

Czytaj także

Taniec, historia prawnika i paranormalna aktywność w kinach

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 14:42
Filmowe premiery tygodnia – w kinach zobaczymy najnowszy film Wima Wendersa, amerykańską opowieść "Wszyscy wygrywają" i horror "Paranormal Activity 3".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Spadkobiercy" poruszają, "Sponsoring" rozczarowuje

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 15:15
Jak co piątek zagladamy do kin. Swoich premier doczekali się m.in. "Spadkobiery" z nominowanym do Oscara George’m Clooneyem w roli głównej, głośny "Sponsoring" Małgośki Szumowskiej i przygodowa „Podróż na tajemniczą wyspę”.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wstyd" i "Faust" kontra kino akcji i ... muminki

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2012 16:19
Na ekrany kin weszło właśnie aż osiem nowości. Wspólnie z Łukaszem Muszyńskim z portalu FilmWeb omówiliśmy dla Was w Czwórkowej "Stacji Kultura" cztery z nich.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Reżyser "Kac Wawa": Biust w 3D to rewelacja

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 10:41
Do kin wszedł w piątek "Kac Wawa" - pierwsza polska komedia nakręcona w technologii 3D. Reżyser filmu Łukasz Karwowski był przy tej okazji gościem "Stacji Kultura".
rozwiń zwiń