Taniec, historia prawnika i paranormalna aktywność w kinach

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2011 14:42
Filmowe premiery tygodnia – w kinach zobaczymy najnowszy film Wima Wendersa, amerykańską opowieść "Wszyscy wygrywają" i horror "Paranormal Activity 3".
Audio

- Dirty Dancing to nie jest – mówi o filmie Wima Wendersa "Pina" krytyk filmowy Łukasz Muszyński. – To skromny telewizyjny dokument, w którym taniec rzeczywiście jest ładnie sfilmowany i robi wrażenie. Wartości artystycznych za wiele tu jednak nie widzę – dodaje Muszyński.

Kasia Dydo broniąc filmowej historii o Pinie Bausch cytuje innych krytyków. – Ten kto nie czuje "Piny", kto uważa, że nie jest to dobre kino, ma wrażliwość rozwielitki – mówi Czwórce. Muszyński zostaje przy swoim zdaniu – To średnia rzecz, która pokazuje Pinę jako bardzo pretensjonalną, nabzdyczoną artystkę, przez wielkie A, zamiast pokazać ją jako człowieka. Nie ma wnętrza osoby, jest pomnik i to dosyć niezgrabny – podkreśla krytyk.

Kolejna kinowa premiera to film Thomasa McCarthy'ego "Wszyscy wygrywają". – Warto zwrócić uwagę na poprzednie filmy tego reżysera – "Dróżnik" i "Spotkanie". Najnowszy film jest kwintesencją stylu McCarthy'ego. To historia z życia wzięta, ale opowiedziana w nietypowy i niejednoznaczny sposób – mówi Muszyński.

Tym, co warto obejrzeć zdaniem gościa Czwórki jest horror "Paranormal Activity 3". Pierwsza część zadebiutowała dwa lata temu. Niskobudżetowa produkcja zachwyciła widzów i zarobiła 100 milionów dolarów. Najnowszy film to preqel pierwszej opowieści. – Sukces wynika z pomysłu. To film opowiadający o duchach w bardzo ciekawy sposób. Całość opiera się na klimacie, drobnych dźwiękach – mówi Muszyński.

pg

Zobacz więcej na temat: Kasia Dydo Pina Bausch

Czytaj także

Wraca jesień i naprawdę dobre kino

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2010 13:29
Do końca roku w Polsce pokazanych zostanie 77 premier. Są wśród nich filmy, na które polscy kinomani czekali cały rok!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na co do kina w weekend?

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2011 10:58
Film science-fiction "Green Lantern" z Ryanem Reynoldsem w roli głównej oraz komedia z Edem Helmsem "Cedar Rapids" już w ten piątek trafią do polskich kin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielki powrót Allena

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2011 11:59
"O północy w Paryżu" to nie tylko najbardziej chwalony od lat film mistrza i jeden z pierwszych faworytów do przyszłorocznych Oscarów, ale także największy przebój reżysera od 25 lat!
rozwiń zwiń