X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

TR Warszawa: nie wyrzucajcie nas z piwnicy!

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2013 15:00
5 milionów złotych potrzeba na to, by TR Warszawa pozostał w piwnicy kamienicy przy ul. Marszałkowskiej. Zespół nie chce opuszczać starej siedziby i organizuje akcję "Kup sobie Teatr". Oto szczegóły tej inicjatywy.
Audio
  • Prezes Fundacji TR Warszawa opowiada o akcji "Kup sobie Teatr!"

TR Warszawa to jedna z najbardziej wpływowych polskich scen, która zyskała zagraniczny rozgłos. Tutaj spektakle realizowali m. in. Krystian Lupa, Krzysztof Warlikowski, Jan Klata, a dyrektorem artystycznym do dziś jest Grzegorz Jarzyna. Niestety stara siedziba teatru wkrótce ma zostać oddana przedwojennym właścicielom, a plany budowy nowej odkładane są na bliżej nieokreśloną przyszłość.

- Nasza inicjatywa pod hasłem "Kup sobie Teatr" jest eksperymentem, jeśli chodzi o polskie warunki. Ale korzystaliśmy z doświadczeń organizatorów takich akcji w zachodniej Europie - mówi Michał Goździk, prezes Fundacji TR Warszawa. - Całe przedsięwzięcie ma charakter umowny i jest skierowane do osób, które czują się związane z tym miejscem, odpowiada im profil artystyczny i chciałyby dalej korzystać z naszej oferty w tej samej siedzibie.

Początki Teatru Rozmaitości sięgają roku 1945, kiedy w podziemiach kamienicy przy Marszałkowskiej 8 rozpoczęła się działalność sceny należącej do tzw. Miejskich Teatrów Dramatycznych. W 1998 roku fotel dyrektora artystycznego objął reżyser głośnego "Bzika tropikalnego". Pięć lat później Grzegorz Jarzyna skrócił nazwę teatru do TR Warszawa.

Michał
Michał Goździk z Fundacji TR Warszawa rozmawia z Kubą Kuklą w "Stacji Kultura"

- Żeby akcja zakończyła się sukcesem, musimy zebrać co najmniej 5 milionów. Tak wynika z naszych obliczeń - tłumaczy rozmówca Kuby Kukli. - Wierzymy, że uda nam się zrealizować ten plan, między innymi dlatego, że to pewna nowość na naszym rynku kulturalnym. Poza tym TR Warszawa nie jest anonimową instytucją. Działamy 10 lat, odnosimy sukcesy w kraju i za granicą. Jesteśmy rozpoznawalną marką, współpracujemy ze znakomitą kadrą aktorską i reżyserską. Liczymy, że w tym przypadku wysoka jakość będzie wystarczającym powodem, by wziąć udział w tej akcji.

Posłuchaj nagrania ze "Stacji Kultura", poznasz szczegóły przedsięwzięcia i historię tej niezwykłej sceny.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Kalita. Człowiek, który urodził się, by zostać aktorem

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2013 10:00
Przyznał w Czwórce, że całe jego jestestwo oddane jest sztuce. – Nie przypuszczałem, że teatr będzie zajmował w moim życiu aż tak ważne miejsce, ale tak jest. Poświęcam mu 100 proc. czasu – mówi Marek Kalita w "Ex Magazine".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"I Love You" zmusza ludzi do oświadczyn

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 17:30
Najbardziej zabawne show na Broadwayu wreszcie trafiło do Polski. Spektakl przygotował Teatr Buffo, a tytułowe "I Love You" pada w nim m. in. z ust Magdaleny Smalary i Rafała Królikowskiego.
rozwiń zwiń