Kronika Sportu Polskiego 2009

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2010 10:00
Stare i Nowe Książki Sportowe - w sportowej bibliotece Czwórki przedstawiamy Kronikę Sportu Polskiego 2009.
Audio

W Starych i Nowych Książkach Sportowych prezentuję książkę, z ktorej można dowiedzieć się wszystkiego co działo się w polskim sportcie w 2009 roku. To juz dziesiąty, jubileuszowy tom Kroniki Sportu Polskiego. Na okładce oczywiście Justyna Kowalczyk, w środku... opisy najważniejszych imprez tego roku, dyscypliny sportowe od A do Z, oraz osobowości polskiego sportu... Czyli wszystko co prawdziwy kibic o polskim sporcie wiedzieć powinien.

Oprócz najpopularniejszych w Polsce dyscyplin sportowych, jak piłka nożna, koszykówka, lekkoatletyka czy żużel, można też znaleźć dyscypliny stosunkowo mało znane szerokiej "sportowej opinii publicznej".

Można się więc dowiedzieć kto z naszych reprezentantów zdobył medal mistrzostw Europy w... warcabnach, jaki klub jest mistrzem Polski w baseballu, czy w jakich kartegoriach wagowych walczą sumici.

Wśród bardzo ciekawych wywiadów z wybitnymi postaciami sportu, m.in. Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski i Piotr Małachowski. Z tych rozmów można się m.in dowiedzieć, że Małachowski uwielbia jeździć... gokartem (jak on się tam mieści), a Majewski nie ma prawa jazdy, apoza tym od dziecka jest kibicem Detroit Pistons.

jeśli chcesz poznać moją opinię o tej książce posłuchaj Starych i Nowych Książek Sportowych z 12 sierpnia 2010 (plik dołączony do artykułu)

Darek Matyja   

Czytaj także

Barcelona: medalowa sobota dla Polaków

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2010 20:12
Marcin Lewandowski został mistrzem Europy w biegu na 800 metrów. Adam Kszczot zdobył na tym dystansie brązowy medal. Tomasz Majewski zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Barcelona 2010: Złoty medal dla Małachowskiego, brąz dla sztafety

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2010 21:25
Piotr Małachowski został mistrzem Europy w rzucie dyskiem podczas mistrzostw w lekkiej atletyce, rozgrywanych w Barcelonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Książka dla kolekcjonerów sportowych

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2010 11:30
Stare i nowe książki sportowe - Katalog odznak klubów sportowych Warszawy i okolic do 1975 roku.
rozwiń zwiń