Na motocyklach i quadach śladami faraonów

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2010 11:33
Bolesław Prus nie przypuszczał, że Polacy podbiją kiedyś Egipt - a to może stać się faktem...
Jakub Przygoński
Jakub PrzygońskiFoto: orlenteam.com

Kiedy Bolesław Prus w 1895 roku kończył swoją powieść "Faraon" z pewnością nie przypuszczał, że ponad 100 lat później szlakiem egipskich władców będą podążać "ci wspaniali mężczyźni na swych wspaniałych maszynach". Nawet przez myśl też mu z pewnością nie przeszło, że Polacy podbiją kiedyś Egipt - a to może stać się faktem... 

Rajd Faraonów - jedna z eliminacji mistrzostw świata w rajdach terenowych FIM, to taki nieco mniejszy Rajd Dakar. Ale i tak do pokonania jest około 3000 kilometrów. W rywalizacji biorą udział ciężarówki, samochody, motocykle i quady... i właśnie te dwie ostatni konkurencje stały się domeną polskich kierowców.

Motocykliści ORLEN Teamu po dwóch etapach rajdu niemal całkowicie zdominowali klasyfikację. Jakub Przygoński zajmuje drugie, Jacek Czachor czwarte, a Marek Dąbrowski piąte miejsce. Lider zawodów - słynny Marc Coma czuje więc na swoich plecach gorący oddech Polaków. Równie dobrze radzi sobie Rafał Sonik w klasyfikacji quadów, który jest czwarty.

Oby tak do 9 października, czyli aż do końca Rajdu Faraonów.


Darek Matyja

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świetny start Polaków w Rajdzie Tunezji (Posłuchaj)

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2010 21:16
Motocyklista Orlen Teamu Jakub Przygoński wygrał 2. etap Rajdu Tunezji - drugiej eliminacji mistrzostw świata FIM - i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Czachor 9. w Rajdzie Desert (Posłuchaj)

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2010 20:15
Jacek Czachor zajął 9. miejsce na mecie drugiego etapu Rajdu Desert, którego trasa liczyła 386 kilometrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Faraonów - dobra jazda Polaków

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2010 23:25
Po pierwszym etapie Rajdu Faraonów, ostatniej eliminacji mistrzostw świata, wszyscy motocykliści Orlen Teamu zajmują miejsca w pierwszej dziesiątce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rajd Faraonów: Polacy w czołówce rajdu

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2010 21:32
Po drugim etapie Rajdu Faraonów, ostatniej eliminacji mistrzostw świata, wszyscy motocykliści Orlen Teamu zajmują miejsca w czołówce.
rozwiń zwiń