Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 23:00
W angielskim finale Champions League londyńczycy ograli Manchester City 1:0.
Chelsea Londyn
Chelsea LondynFoto: pixabay / domena publiczna

Po raz trzeci w historii w finale Ligi Mistrzów wystąpiły dwa angielskie zespoły - tym razem Chelsea Londyn i Manchester City. Manchester Pepa Guardioli chciał dopełnić kilkuletni projekt i po latach oczekiwań w końcu zwyciężyć w tych prestiżowych rozgrywkach. Chelsea walczyła o powtórzenie sukesu z 2012 roku.

O losach mistrzowskiego tytułu zdecydował jeden gol, strzelony w 42. minucie przez Kaia Havertza. Przez całą drugą połowę spotkania The Citizens atakowali i dążyli do wyrównania, ale dobrze zorganizowana i walcząca Chelsea obroniła prowadzenie.

To drugi w historii Puchar Europy dla Chelsea Londyn.

***

Sposoby na pyszną kawę mrożoną. Idealna na ciepłe dni!

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2021 13:40
Kawa to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. W Czwórce przyrządzamy ją na zimno, m.in lodami.

Aleksandra Mirosław wygrała w Salt Lake City zawody PŚ we wspinaczce na czas. Trzecie miejsce wśród mężczyzn zajął Marcin Dzieński.

Reprezentacja Polski siatkarzy wygrała z Serbią 3:1 w swoim drugim meczu Ligi Narodów.