Pudzian powraca na ring (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2011 06:49
Już 21 maja w gdańskiej Ergo Arenie odbędzie się XVI Konfrontacja Sztuk Walki

XVI Konfrontacja Sztuk Walki to przede wszystkim powrót do ringu Mariusza Pudzianowskiego, który w walce wieczoru zmierzy się z Jamesem "Kolosem" Thompsonem. 32-letni Brytyjczyk ma na swoim koncie 30 zawodowych walk w formule MMA i występy na prestiżowych galach organizacji Pride, Dream, czy CageRage. Zapytany o swojego najbliższego rywala Mariusz Pudzianowski powiedział: "Thompson jest zawodnikiem nieobliczalnym. Trudno powiedzieć, jak potoczy się ten pojedynek. Jeśli będę zmuszony toczyć walkę w stójce to będziemy bić się w stójce. Jeśli zejdziemy do parteru będziemy się bić w parterze. Jest trudnym zawodnikiem i tak naprawdę nie wiadomo na co go stać. Może być tak, że walka potrwa minutę, czterdzieści sekund, a może trwać dwie rundy po pięć minut i do tego trzy minuty dogrywki. Nie liczę na wcześniejsze skończenie tej walki tylko przygotowuję się na pełen dystans"

Kolejnym wydarzeniem najbliższej gali będzie długo oczekiwany pojedynek Mameda Khalidowa z Mattem Lidlandem. Pierwotnie do walki miało dojść już podczas XV Konfrontacji Sztuk Walki, jednak z powodu kontuzji Amerykanina walka przełożona została na późniejszy termin. Lidland to były amerykański zapaśnik, srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Sydney. W formule MMA występuje od 1997 roku. W latach 2000-2005 występował w UFC. 10 maja 2002 roku walczył z Brazylijczykiem Murilo Bustamante o mistrzostwo UFC w wadze średniej )przegrana przez duszenie). Po rozstaniu z UFC walczył m.in. dla IFL, Affliction i Strikeforce. Amerykanin stoczył dotychczas 30 walk w MMA i na chwilę obecną może poszczycić się bilansem 22 wygranych i 8 porażek.

Ponadto na gali w Gdańsku zobaczymy drugą walkę w formule MMA Marcina Różalskiego oraz pojedynki Jana Błachowicza z Toni Valtonenem oraz starcie Michała Materli z Jamesem Zikiciem. Emocji na pewno nie zabraknie.

Marek Dziadukiewicz

Czytaj także

Pożegnanie z Fedorem (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2011 07:11
Najwybitniejszy zawodnik w historii MMA Fedor Emelianenko rozważa przedwczesne zakończenie zawodowej kariery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

KSW wraca na właściwe tory (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2011 02:31
W sobotę w hali warszawskiego Torwaru odbędzie się XV Konfrontacja Sztuk Walki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

KSW 15: Błyskawiczne zwycięstwo Khalidova

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2011 01:00
W pojedynku wieczoru na gali KSW 15 Mamed Khalidov pokonał Jamesa Irvina. Walka MMA odbyła się na warszawskim Torwarze.
rozwiń zwiń