Korona nowym liderem!

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2011 08:58
Za nami siedem z ośmiu spotkań 6. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.

Przypomnijmy, że już w piątek w spotkaniu określanym mianem szlagieru rundy poznański Lech uległ na własnym stadionie Wiśle Kraków 0:1. Bramkę na wagę trzech, a może nawet i sześciu punktów zdobył w 25. minucie Izraelczyk David Biton, który strzałem głową z najbliższej odległości pokonał Kotorowskiego.

Do wielkiej sensacji doszło w sobotę. Debiutujące w ekstraklasie Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało w Warszawie Legię 2:1. To było pierwsze zwycięstwo "Górali" w historii występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Powody do zadowolenia mają wreszcie kibice ŁKS. Od pierwszej kolejki łodzianie okupowali ostatnią lokatę, w niedzielę beniaminek odniósł jednak pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Pod wodzą nowego szkoleniowca Michała Probierza pokonał na wyjeździe Cracovię 1:0. Niezwykle cenną bramkę w 30. minucie zdobył pozyskany niedawno Antoni Łukasiewicz. Teraz miano czerwonej latarni należy do krakowskiej drużyny, która tak jak Zagłębie Lubin w rozgrywkach 2011/12 jeszcze nie wygrała.

Nieoczekiwanie nowym liderem Ekstraklasy jest zespół Korony Kielce, który przed sezonem skazywany był na walkę o utrzymanie. W sobotę podopieczni Leszka Ojrzyńskiego niespodziewanie pokonali Śląsk Wrocław 2:1.

Dzięki porażkom Lecha i wspomnianego Śląska szanse na objęcie fotela lidera miała warszawska Polonia. Piłkarze Jacka Zielińskiego by wskoczyć na pierwsze miejsce musieli wygrać w Białymstoku. Nawet przez moment nie byli jednak blisko zrealizowania tego celu.

Osłabieni brakiem kontuzjowanego Bruno poloniści szybko oddali inicjatywę rywalowi. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 26. minucie prowadzenie Jagiellonii dał Andrius Skerla. Osiem minut po przerwie na 2:0 podwyższył Tomasz Frankowski. Było to 153. trafienie na boiskach ekstraklasy w karierze 37-letniego napastnika.

Dopiero od tego momentu goście zaczęli lepiej grać. W 66. minucie kontaktową bramkę zdobył Łukasz Teodorczyk. Polonia atakowała, ale to nastawiona na kontrataki Jagiellonia strzeliła trzeciego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Rafał Grzyb. Rozmiary porażki kilka minut przed końcem meczu zmniejszył Robert Jeż.

Dzięki temu zwycięstwu białostoczanie awansowali na drugie miejsce w tabeli. Do prowadzącej Korony traci punkt. Kielecki zespół w sobotę pokonał Śląsk Wrocław 2:1.

W poniedziałek zostanie rozegrane ostatnie spotkanie 6. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Lechia Gdańsk podejmie na PGE Arenie Górnika Zabrze.

Marek Dziadukiewicz

Semir Stilić kontra Maor Melikson - na starcie tych piłkarzy ręce zacierają wszyscy kibice ekstraklasy.

Mecz z Widzewem był bardzo ważny dla Kamila Kieresia, który debiutował w roli pierwszego trenera bełchatowskiej drużyny. Szkoleniowiec chciał rozpocząć pracę od zwycięstwa.

ŁKS pokonał na wyjeździe Cracovię 1:0. Porażka Cracovii spowodowała spadek drużyny na sam dół tabeli T-Mobile ekstraklasy.