Polskie Radio
Section05
Bytom

"Bal maskowy". Anna Wieczur: lubię dotykać różnych emocji w ramach jednej opowieści

- Należę do tych reżyserów, którzy uwielbiają różnorodność i dotykanie różnych kolorów i emocji w ramach jednej opowieści. W "Balu maskowym" jest moment żartobliwy w postaci Oskara. Verdi pięknie to określił, że kiedy on się pojawia, rozpuszcza niejako to napięcie, które wynika ze spraw dotyczących życia i śmierci - mówiła w Dwójce Anna Wieczur.
Zobacz więcej na temat:  Anna Wieczur-Bluszcz Jakub Kukla opera Giuseppe Verdi Dwójka KULTURA Opera Śląska premiera

Dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu: po modernizacji zapraszamy swą niezawodną publiczność

- W odnowionej siedzibie rozpoczęliśmy naszą działalność koncertem z gwiazdą, to była gala z Aleksandrą Kurzak i orkiestrą pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka, naszego szefa muzycznego. Na widowni był również Roberto Alagna, mąż śpiewaczki, który podczas bisu zrobił nam wszystkim niespodziankę. Wyszedł na scenę i zaśpiewał razem z Aleksandrą, to było niesamowite przeżycie. Wszystko odbyło się 11 listopada, Święto Niepodległości świętowaliśmy podwójnie - mówił w Dwójce Łukasz Goik, dyrektor Opery Śląskiej w Bytomiu.
Zobacz więcej na temat:  opera Dwójka Jakub Kukla Aleksandra Kurzak

Bytom: niestosowne zachowanie cudzoziemców wobec dzieci na basenie. Policja zapobiegła próbie samosądu

W sobotę na basenie miejskim w Bytomiu próbowano dokonać samosądu na czterech cudzoziemcach - poinformowała bytomska policja. Powodem miały być "nieakceptowalne społecznie zachowania" wobec osób nieletnich, jakie przejawiali obcokrajowcy. Samosądowi zapobiegli mundurowi, którzy musieli użyć gazu by powstrzymać rozjuszony tłum.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie służby i bezpieczeństwo policja

Kadra hokeja zagra w Bytomiu. Polacy przygotowują się do MŚ

W dniach 16-18 grudnia na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu odbędzie się turniej EIHC Christmas Cup z udziałem hokejowej reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni zmierzą się z Francją, Węgrami i Ukrainą. - To dla nas kolejny test przed przyszłorocznymi Mistrzostwami Świata Dywizji IB, które odbędą się w katowickim Spodku - mówi selekcjoner kadry Robert Kalaber.
Zobacz więcej na temat:  SPORT hokej sporty zimowe