Czas powrotów

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2011 02:22
Andrea Anastasi podał nazwiska siatkarzy powołanych do reprezentacji na Puchar Świata w Japonii.

Paweł Zagumny i Michał Winiarski, którzy nie wystąpili w mistrzostwach Europy, znaleźli się wśród 20 siatkarzy powołanych przez trenera Andreę Anastasiego do kadry na Puchar Świata w Japonii. Nie wracają do drużyny narodowej Mariusz Wlazły i Daniel Pliński. Kadrowicze spotkają się 6 listopada w Spale. Będą tam trenować do 14 listopada. Później wyjadą na krótkie zgrupowanie za granicę.

Puchar Świata w Japonii, w którym biało-czerowni wystąpią dzięki "dzikiej karcie", rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 4 grudnia. Trzy najlepsze drużyny awansują do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Londynie. Polscy siatkarze w pierwszych dwóch rundach w Nagoi zmierzą się na inaugurację z Kubą oraz Japonią, Serbią, Argentyną i Iranem. W kolejnych dwóch etapach (Fukuoka i Tokio) rywalami podopiecznych Andre Anastasiego będą Chińczycy, Amerykanie, Egipcjanie, Rosjanie, Włosi oraz Brazylijczycy.

Celem nadrzędnym jest wywalczenie kwalifikacji olimpijskiej, jednak dodatkowym smaczkiem będzie szansa wywalczenia trzeciego podium w sezonie (po lidze światowej i mistrzostwach Europy). My mamy tylko nadzieję, że tym razem biało-czerwoni nie będą musieli się posuwać do odpuszczania spotkań jak miało to miejsce podczas mistrzostw starego kontynentu.

Kadra reprezentacji Polski na Puchar Świata:

rozgrywający: Łukasz Żygadło, Paweł Zagumny, Paweł Woicki, Fabian Drzyzga
atakujący: Zbigniew Bartman, Piotr Gruszka, Bartosz Janeczek, Jakub Jarosz
środkowi: Patryk Czarnowski, Grzegorz Kosok, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski, Łukasz Wiśniewski
przyjmujący: Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Michał Ruciak, Michał Kubiak, Michał Winiarski
libero: Paweł Zatorski, Krzysztof Ignaczak

Marek Dziadukiewicz

Polscy siatkarze przegrali w rozgrywanym w Wiedniu spotkaniu z Włochami 0:3 (22:25, 21:25, 20:25) w półfinale mistrzostw Europy.

Polacy z brązowym medalem. Pokonali Rosję!

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2011 15:34
Polscy siatkarze wygrali z Rosjanami mecz o 3. miejsce mistrzostw Europy. "Biało-czerwoni" zwyciężyli w Wiedniu ze "Sborną" 3:1.

W poniedziałkowe popołudnie do Warszawy wrócili polscy siatkarze, którzy w niedzielę w Wiedniu wywalczyli brązowy medal mistrzostw Europy.