Korona zdemolowała Polonię

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2012 01:39
Korona Kielce pokonała Polonię Warszawa 3:0 (0:0) w meczu 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Czarne Koszule kończyły mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Macieja Sadloka.

Korona nadal jest niepokonana na wiosnę, a przy tym sprawiła w drugiej połowie nokaut piłkarzom Polonii. Kielczanie odebrali gościom ochotę do gry, o czym najlepiej świadczy fakt, iż ani raz w tym okresie nie strzelili na bramkę kielczan. Nawet tuż przed końcem meczu, Edgar Cani nie trafił do pustej bramki.
Piłkarze Polonii przyjechali do Kielc po komplet punktów, by zwiększyć szanse na walkę o tytuł mistrza Polski. Od początku grali bardzo zdecydowanie a ich szybkie kontrataki były piekielnie groźne. Po strzałach Roberta Jeża, Pavela Sultesa i Pawła Wszołka w pierwszej połowie, bramkarz Korony z dużym szczęściem wybijał piłkę. Momentami pod bramką kielczan goście tworzyli istny kocioł futbolowy, ze strzałami i dobitkami. Kielczanie początkowo zaskoczeni tak zdecydowaną grą rywali, szybko się otrząsnęli i to oni zaczęli zagrażać bramce Polonii. Kamil Kuzera i Paweł Sobolewski po składnych akcjach zakończyli je celnymi strzałami, ale Sebastian Przyrowski skutecznie je obronił.
Po przerwie piłkarze Korony zaskoczyli niemrawie grających obrońców Polonii i przy ich biernej postawie na polu karnym, Paweł Golański zdobył prowadzenie dla kielczan. To ożywiło gospodarzy, nabrali odwagi do szybszej i zdecydowanej gry. W opałach był bramkarz warszawian, Sebastian Przyrowski. I znów, jak poprzednio, kielczanie uśpili obrońców warszawskiego zespołu i po składnej akcji niepilnowany Maciej Korzym otrzymał piłkę pod bramką i spokojnie kopnął ją do siatki. Jeszcze kibice nie nacieszyli się tym golem, gdy po dokładnym dośrodkowaniu Artur Lenartowski głową skierował piłkę do bramki Polonii. Było to 11 minut decydujące o rezultacie spotkania – goście stracili trzy bramki. Do końca kielczanie grali swobodnie, z pełnym luzem, mimo to raz po raz stwarzali pod bramką gości groźne sytuacje. I także celnie strzelali – Paweł Golański i Maciej Korzym.

Korona Kielce pokonała na własnym boisku Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (2:0) w pierwszym meczu 20. kolejki T-Mobile Ekstraklasy.

Śląsk Wrocław przegrał na własnym stadionie z Koroną Kielce 1:2 (1:1) w meczu 21. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy.

Korona, która jako jedyna drużyna wygrała w rundzie rewanżowej cztery pierwsze spotkania - w dodatku pozwoliła w nich sobie strzelić tylko jedną bramkę - straciła pierwsze na wiosnę punkty. Kielczanie zaprezentowali się jednak lepiej od Lechii i byli bliżsi zwycięstwa.