X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Długa Ziemia" - słuchowisko na podstawie powieści Terry'ego Pratchetta

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2015 09:00
Co stanie się, gdy ludzie zrozumieją, że nie są sami we wszechświecie? O tym w nowym słuchowisku multimedialnym Czwórki - radiowej adaptacji powieści zmarłego 12 marca Terry’ego Pratchetta i Stephena Baxtera "Długa Ziemia".
Nagrywanie Długiej Ziemi
Nagrywanie "Długiej Ziemi"Foto: Igor Smirnow/PR

Powieść "Długa Ziemia" powstała w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry'ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. To drugie po "Radioterapii" słuchowisko multimedialne Czwórki, łączące radiowe tradycje z teatralną scenografią, przeniesie Was na krańce Ziemi i o wiele dalej.

Zobacz także: Radioterapia - multimedialne słuchowisko Czwórki <<<

Życie ludzi zmienia się diametralnie w chwili, w której okazuje się, że ich planeta jest tylko jedną z milionów, istniejących w różnych wymiarach. Nie jesteśmy sami - to już potwierdzone. Otwarcie dostępu do bliźniaczych światów rozpocznie epokę nowych pionierskich wypraw, z których najbardziej ambitną i zarazem najbardziej niebezpieczną, podejmą główni bohaterowie: Joshua Valienté (w adaptacji grany przez Cezarego Łukaszewicza) i Lobsang - sztuczna inteligencja o wielkim ego, mogąca przybrać dowolny kształt (w tej roli Arkadiusz  Jakubik). Podczas swojej podróży Joshua spotka wiele stworzeń i bytów, jednak najbardziej w pamięć zapadnie mu spotkanie z Sally (Anna Grycewicz), córką wynalazcy krokera - urządzenia, dzięki któremu człowiek pozyskał zdolność przekraczania światów.

Posłuchaj: Wspomnienie o Terrym Pratchetcie <<<

Za scenariusz i reżyserię "Długiej Ziemi" odpowiedzialny jest Igor Brejdygant. W rolach głównych zobaczycie i usłyszycie, poza Jakubikiem i Łukaszewiczem, Aleksandrę Radwan i Dariusza Toczka.

Zobacz także: wywiad z Aleksandrą Radwan <<<

/

Opieką audiowizualną przedsięwzięcia zajęli się Rafał Bielecki, Jarosław Cukla, Maciej Grubiak, Bartosz Wojciechowski, Rafał Zastawnik, a montażem i realizacją: Rafał Błażejewski, Monika Błońska, Aurelia Chmiel, Wojciech Siara i Michał Silski. Za dźwięk odpowiedzialni są Krzysztof Audycki, Wojciech Przybylski, oraz Wiesław Szala, za muzykę - Tomasz Drachal, Alina Sarit-Konwińska, Zbigniew Kunkowski, Michał Silski, Rafał Smoliński, a także Janusz Smyk, a za scenografię - Michał Zomer. Całość koordynuje Patrycjusz Tomaszewski.

 

 

Książkę "Długa Ziemia" wydało w Polsce Wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Słuchowisko "Długa Ziemia" wystartowało na antenie Czwórki 12 maja. Na kolejne odcinki zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 7:45 i godz. 18:40, przez cztery kolejne tygodnie.

Inicjatywa powstała w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym

/

(rav/mat.pras/kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka słuchowisko
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Radioterapia" łączy tradycję radiową i nowoczesną formę

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 09:45
- Słuchowisko kojarzy się ze starą, dobrze znaną formą radiową, a my jako Czwórka nadajemy do młodego słuchacza, również tego młodego duchem - mówi Patrycjusz Tomaszewski. - Dlatego "Radioterapia" jest połączeniem najlepszej tradycji radiowej i możliwości techniki obrazkowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Scenografię do "Radioterapii" tworzyliśmy intuicyjnie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 16:30
"Radioterapia" to nowe słuchowisko Czwórki. Scenografię do tego multimedialnego show narysowali (bez używania komputerowych efektów!) Katarzyna Walentynowicz i Michał Zomer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Praca nad "Radioterapią" była ogromnym wyzwaniem

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2014 16:30
Czwórka emituje nowe słuchowisko multimedialne w reżyserii Xawerego Żuławskiego. Współtwórczyni scenariusza, Justyna Kowalska, była gościem "Kontrkultury".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Radioterapia" - nowe słuchowisko Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 19:10
Za nami ostatni tydzień z multimedialnym słuchowiskiem Czwórki pt. "Radioterapia". Spektakl wyreżyserował Xawery Żuławski. Zapraszamy!
rozwiń zwiń