Czwórka i Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 11:57
- Fantastyczna atmosfera i niezwykła publiczność - tak o uczestnikach i słuchaczach festiwalu Lata z Radiem powiedział prezydent Gdyni. Dziękujemy, że byliście z nami pod gdyńską sceną i z Czwórką w uszach!
Audio
 • Damian Sikorski na żywo z Gdyni. Już za chwilę rusza Lato z Radiem Festiwal! (Muzyczny lunch/Czwórka)
 • Damian Sikorski ze studia plenerowego Czwórki na Lato z Radiem Festiwal. Co będzie się działo? (Wiadomości Radiowej Czwórki/Czwórka)
 • Damian Sikorski zaprasza na plażę przy Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego (Wiadomości Radiowej Czwórki/Czwórka)
 • Dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu Marek Łucyk o "Gdyńskim poruszeniu" – darmowym formom wypoczynku w mieście na sportowo (Pasjonauci/Czwórka)
 • Bernard Szyc o najstarszej scenie musicalowej działającej w Polsce w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej (W to mi graj/Czwórka)
 • "Trzy, Cztery - gramy!" - muzyczna rozgrzewka z Hirkiem Wroną, Michałem Margańskim, Bertem i Harperem (Wiadomości Radiowej Czwórki)
 • Before party przed Lato z Radiem Festiwal - zapraszamy na najlepszą DJ-ską selekcję (Wiadomości Radiowej Czwórki)
 • Beata Szadziul – pełnomocnik prezydenta miasta Gdynia ds. rodziny (Hotspot/Czwórka)
 • Sebastian Tyrakowski opowiada o Muzeum Polskiej Emigracji (Hotspot/Czwórka)
 • Monika Domańska opowiada o projekcie Traffic Design (Tędy po Trendy/Czwórka)
 • "Skrawki kina" - Natalia Mituniewicz opowiada o blogu pisanym z miłości do filmu (Tędy po Trendy/Czwórka)
 • Mateusz Kulik zaprasza na Lato z Radiem Festiwal (Wiadomości Radiowej Czwórki)
 • Mateusz Kulik na żywo ze Skweru Kościuszki w Gdyni (Wiadomości Radiowej Czwórki)
 • Relacja Marty Hoppe z Lato z Radiem Festiwal 2018 (Pierwsze słyszę/Czwórka)
Dziennikarze Czwórki Damian Sikorski i Ula Kaczyńska na Lato z Radiem Festiwal.
Dziennikarze Czwórki Damian Sikorski i Ula Kaczyńska na Lato z Radiem Festiwal. Foto: Darek Kawka/Polskie Radio

Na koncert Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018 przybyło 100 tysięcy osób. Na naszym portalu internetowym Polskieradio.pl słuchały nas miliony ludzi. Czwórkę, na plaży przy Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego odwiedziliście tłumnie. 

Dzięki Wam, naszym słuchaczom, udało się stworzyć wyjątkową atmosferę. A Andrzej Rogoyski, p.o. prezesa Polskiego Radia S.A., zadeklarował: - Zobowiązanie nasze jest takie: jest w Polskim Radiu dużo muzyki dla młodych ludzi, ale będzie jej jeszcze więcej. Takiej muzyki jakiej dzisiaj słuchaliście - podkreślił. 

Na scenach Lato z Radiem Festiwal Gdynia 2018 zagrało 16 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej. 26 sierpnia w Gdyni na scenie "Polski Top" zaprezentowali się kolejno: Smolik / Kev Fox, Brodka, Kortez, Coma, Fisz Emade Tworzywo, Ørganek i Krzysztof Zalewski. Natomiast na scenie "Idzie nowe" zagrali: Oxford Drama, Król, Rebeka, Daria Zawiałow, xxanaxx, Tulia, MaJLo i Barbara Wrońska. Transmisji z koncertu możn było słuchać na antenie Czwórki w niedzielę (26.08) od 13.00 do 24.00.

oxford drama 1200.jpg
Oxford Drama: na festiwalach świetnie się bawimy "na" i "pod" sceną

Pierwsze newsy z festiwalu Lata z Radiem mogliście usłyszeć już w piątek w "Muzycznym Lunchu". Relacji Damiana Sikorskiego nie zabrakło też w "Wiadomościach Radiowej Czwórki". A wieczorem, prosto z Gdyni prowadzona była audycja "Będzie głośno", w której wzięły udział trójmiejskie zespoły Dester X Korporacja i Podkultura. Gościem jej drugiej godziny był Piotr Łukaszewski, współtwórcą zespołu IRA, obecnie realizatorem dźwięku w studio Custom 34.

Od 20.00 do 22.00 za Czwórkowymi plażowymi mikrofonami usiedli Ula Kaczyńska i Norbert Borzym, którzy "Covery Samplery" nadawali prosto z Gdyni.

W Gdyni był z Wami też Mateusz Kulik. To jego relacje mogliście usłyszeć w "Wiadomościach Radiowej Czwórki""Pasjonautach""W to mi graj" "Hotspocie".


Daria Zawialow 1200.jpg
Daria Zawiałow o LzR Festiwal: będzie mocno i rockandrollowo

25 sierpnia zakończyliśmy wyjątkową audycją "Trzy, Cztery – Gramy!", w której sety djskie z Browaru Port Gdynia zagrali dwóch na dwóch, Trójka na Czwórkę DJ Michał Margański, DJ Hirek Wrona i DJ Bert, DJ Harper.

mat.pras./pj/ac


Zobacz więcej na temat: Czwórka Lato z Radiem
Czytaj także

Muzyka Xxanaxxu rozlewa się w plenerze

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 13:05
- Nasza muzyka jest trochę skrojona pod koncerty plenerowe. Koncerty kubowe są bardziej kameralne, a podczas tych plenerowych nasza muzyka rozlewa się wszędzie - mówili Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski z duetu Xxanaxx.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Barbara Wrońska: scena nie jest już za duża

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 16:00
Pół roku temu Barbara Wrońska zadebiutowała solową płytą. - Na początku musiałam oswoić się z tym, że na koncertach występuję w pierwszym rzędzie, ale ostatnio zdałam sobie sprawę, że scena przestała być dla mnie za duża - opowiada Barbara Wrońska.
rozwiń zwiń