Pole dance, duża kasa i życie straszyków - Czwórka w podcastach

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2020 12:59
Sprawdzamy m.in., jakie informacje o nas zbierają nasze auta, jakie badania wykonać, zanim wystartujemy w maratonie, co przeżywają szefowie szkół pole dance i co trzeba wiedzieć, zanim zaczniemy hodować straszyka albo modliszkę.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Billion Photos

podcasty 1200.jpg
Czwórka w podcastach: prawdziwi faceci, papugi, które niszczą domy i koronawirus

W tym tygodniu szczególnie warto zajrzeć na podcast "Technologie 4.0", do "Animalsów", w "Rejon ruchu", a także do świata "Strefy Prywatnej". Sprawdźcie, co słychać w podcastach Czwórki! Gramy dla was 24 godziny na dobę. POSŁUCHAJ >>>

Każdego dnia generujemy wiele informacji, krążą one wokół nas, są przesyłane na różne serwery, często je sprzedajemy i otrzymujemy dzięki nim jakąś korzyść. Jak jest i jak będzie w przypadku samochodów? One też będą wysyłały informacje o naszym stylu jazdy, o tym co robimy, np. do ubezpieczyciela i dzięki temu albo obniżymy koszty OC, albo zapłacimy mandat za zbyt szybką jazdę. O tym, jak będzie wyglądała motoryzacyjna inwigilacja przyszłości rozmawiam z Michałem Baranowskim, jeżdżąc samochodem wyposażonym w taki system.

podcasty czwórka screen 1200.jpg
Gaming według dziewczyn, fitness i tajemnice ptaków - Czwórka w podcastach!

Sprawdź czy nie drzemie w Tobie ukryty zabójca, który w najważniejszym momencie życia może przeprowadzić Cię na drugą stronę. O tym jakie badania powinien regularnie wykonywać sportowiec amator i czy są badania, których wyniki pomogą nam np. schudnąć opowiada dr medycyny sportowej Maciej Koźmiński.

  • Praca 24 godziny na dobę? Otwórz szkołę pole dance! - Rejon Ruchu [Michał Piwowarek]

Agnieszka Dawidowicz-Karaszewska założycielka studia SPIN project opowiada o tym jak prowadzi się szkołę Pole Dance. Na ile jest to doskonały sposób na biznes dla każdego kto wpadnie na podobny pomysł, z jakimi trudami musi mierzyć się na co dzień i wreszcie czy dobra szkoła to taka, która jest prowadzona przez trenerów a nie biznesmenów. 

  • A może jestem gejem? - Strefa Prywatna [Piotr Firan]

Dlaczego mężczyźni, którzy mają rodziny, szukają seksu innymi mężczyznami? Czy zakochujemy się w płci a może w człowieku? Bi/HOMO/HETER czy to tylko etykietki czy coś więcej?

  • Gdzie w internecie czeka duża kasa? - Technologie 4.0 [Mateusz Kulik]

Setki, tysiące a może miliony? Ile zarabia się w mediach społecznościowych? Zarobki influenserów i twórców internetowych rozpalają naszą wyobraźnie. Czy pieniądze pojawiają się na ich koncie bez żadnego wysiłku i ile rzeczywiście można zarobić w internecie? O tym z przedsiębiorcą i YouTuber'em Damianem Olszewskim rozmawia Mateusz Kulik. 

  • Jaki ptak jest w godle Polski? - Animalsi [Anna Hardej]

Czy jest to bielik? Bieliki bardzo często nazywane są orłami, choć nimi nie są. Na pewno za to są królami wśród ptaków! Bieliki są piękne, majestatyczne, dostojne, ale... żywią się padliną. Nie pogardzą też rybami i ptakami wodnymi. Jeszcze do niedawna bieliki były na krawędzi wymarcia. Szkodziły im pestycydy, do tego były też tępione przez ludzi. Na szczęście obecnie mają się całkiem nieźle i mamy ich coraz więcej. Budują ogromne gniazda w kształcie kielicha. Gość: Adam Zbyryt Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków

Świat bezkręgowców jest piękny i na szczęście, z małymi wyjątkami, bezpieczny dla człowieka. Jeżeli macie mało miejsca, ale chcecie mieć zwierzę w domu, to polecam Wam straszyka lub modliszkę, które wywołają "efekt wow" u znajomych. Więcej o nich mówi Emilia Szkudlarek odpowiadająca za Wystawę Gigantów.  

Jeżeli nigdzie Wam się nie spieszy albo wręcz potrzebujecie zwolnić, to zaproście do domu ślimaka. Ale nie takiego, co go zdeptać można, tylko okazałego Afrykańskiego Ślimaka Olbrzymiego. Więcej o nim mówi Emilia Szkudlarek odpowiadająca za Wystawę Gigantów.

  • Storytelling - spraw, by nudna historia "zażarła" - Strefa Prywatna [Jakub Jamrozek]

Storytelling to sztuka tworzenia opowieści. Kursy z tej dziedziny biją rekordy popularności. Chcemy mówić ciekawie, nawet o najnudniejszych sprawach. W końcu interesująca opowieść o matematycznych danych albo o naszym poranku -  to byłoby coś! Na czym w praktyce polega storytelling? Jak się "go robi"? Dlaczego za najlepszą opowieść uważa się tą którą napisał Ernest Hemingway? Odpowiedzi na te pytania zna Michał Celmerowski, psycholog, trener i storyteller.

***

mat. pras./kd

 

Zobacz więcej na temat: Czwórka