Sprawdź się w quizie - co wiesz o Janie Pawle II?

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2020 16:54
Zapraszamy do wzięcia udziału w quizie dotyczącym życia papieża Polaka. Do wygrania wspaniałe nagrody, m.in. dwupłytowy album "Byłem z Wami" - wyjątkowe wydawnictwo Polskiego Radia, przygotowane specjalnie z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II.
Jan Paweł II
Jan Paweł IIFoto: PAP/Newscom

pablopavo 1200.jpg
"Mikrotyki" Pablopavo - w Czwórce czyta Olaf Lubaszenko

Sprawdź, co wiesz o życiu i działalności Jana Pawła II. Zapraszamy do wzięcia udziału w specjalnym quizie. Jaki kierunek studiów wybrał Karol Wojtyła po przeprowadzce do Krakowa, w jakich językach przemawiał do wiernych i ile krajów odwiedził podczas swojego pontyfikatu? Jeśli znasz odpowiedzi na te pytania - zdobywaj nagrody. 

Do wygrania m.in. wyjątkowy dwupłytowy album "Byłem z Wami". To wydawnictwo Polskiego Radia przygotowane specjalnie z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, a także ikona z wizerunkiem Jana Pawła II i album "Totus Tuus", oraz gadżety Czwórki. Dla wszystkich nagrodzonych zaś - książka "Emilia i Karol Wojtyłowie. Rodzice św. Jana Pawła II" Mileny Kindziuk. 


333 popkultowe rzecz koziczyński 1200.jpg
"333 popkultowe rzeczy... lata 90." Książka Bartka Koziczyńskiego w Czwórce

Quiz będzie dostępny od 15 aż do 17 maja, do godz. 23.59. Zwycięzcę poznamy pod koniec audycji "100 kaw, 100 rozmów na 100-lecie", w poniedziałek (18.05., po godz. 20.05).

Zapraszamy!

 

***

W setną rocznicę urodzin Jana Pawła II, w ramach audycji specjalnej "100 kaw, 100 rozmów na 100-lecie" porozmawiamy z Mariolą Ciesielską, która z okazji tej wyjątkowej daty realizuje projekt "100 kaw ze św. Janem Pawłem II". To cykl, w ramach którego chce przeprowadzić 100 rozmów o nauczaniu Papieża i jego wpływie na życie konkretnych osób. 

Zapiski z rozmów publikowane są następnie w Internecie. Jej goście to często osoby, które urodziły się już pod koniec życia Jana Pawła II. Co one myślą o jego nauczaniu? Czy słowa Papieża są dla nich dzisiaj aktualne? I skąd czerpią wiedzę o Janie Pawle II? Ich również zaprosimy do programu. A czy zainteresowanie Janem Pawłem II wśród młodszego pokolenia, zauważają też ci, którzy od lat, co roku poświęcają czas Ojcu Świętemu? Sprawdzimy to łącząc się z organizatorami XXIV Spotkania Młodych Lednica 2000, które planowane jest na 6 czerwca. W tym nietypowym roku będzie to "Lednica w domu".

***

mat. pras./kd
 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wędrówka po papieskie kremówki

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2016 17:00
Zajrzymy do muzeum - Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach i odwiedzimy ul. Franciszkańską w Krakowie, by sprawdzić, co słychać w fabryce kremówek.
rozwiń zwiń