Muzyczny Dzień Dziecka i kultowa literatura - zacznij tydzień z Czwórką!

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020 10:15
W poniedziałek, 1 czerwca zaprosimy na muzyczny powrót do przeszłości, sprawdzimy także, jak zadbać o swój pokój i dowiemy się, dlaczego warto uprawiać futbol. Będzie także pierwszy odcinek "Igrzysk śmierci" według Anny Dereszowskiej i retransmisja koncertu We Call It A Sound.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Anna Dereszowska 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE "Igrzyska śmierci" w Czwórce czyta Anna Dereszowska

Numer raz wita Was 09.00-10.00 - 1 czerwca Michał Witak przygotował specjalne utwory z okazji Dnia DzieckaKris Kross, The Youngsta's czy Justin Timberlake zaczynali swoje muzyczne kariery w bardzo młodym wieku. Między lekcjami matematyki a przyrody tworzyli nowe kawałki, które podbijały świat. Byli idolami nastolatków. I choć nie wszystkie kariery młodych raperów przetrwały, to ich wpływ na muzykę hip-hop jest niezaprzeczalny. A jakie wrażenie robili na Numerze Razie? 

ZOBACZ WIĘCEJ Koncerty Czwórki >>>

pablopavo 1200.jpg
POSŁUCHAJ "Mikrotyki" Pablopavo czyta w Czwóce Olaf Lubaszenko

Płyta tygodnia 13.00-14.00 - w audycji Muzyczny Lunch co tydzień do wygrania inna Płyta Tygodnia Czwórki. Wystarczy słuchać, odgadnąć zagadkę i zadzwonić. Od poniedziałku do wygrania w Muzycznym Lunchu nowy album Szatta "Gonna Be Fine”. Łukasz Palkiewicz, znany lepiej jako Szatt, to producent działający przy wielu projektach muzycznych już od ponad dekady. Współtworzy zespół Kroki oraz podejmuje coraz to nowe kolaboracje z takimi wykonawcami jak chociażby Ralph Kamiński, Piotr Rogucki czy Marcelina. Po pięcioletniej przerwie Szatt powraca z autorskim projektem i trzecim niezależnym wydawnictwem „Gonna Be Fine”. To kilkanaście utworów, których przesłanie pokrywa się z aktualną sytuacją.  

Czat Czwórki 15.00-17.00 - w Dniu Dziecka autorzy audycji zajrzą do archiwów rodzinnych i zapytają Marcelę Paniak z pracowni Duży Pokój o to, jak o nie dbać.

Krótka piłka 21.30-22.00 - Gościem Mateusza Fusiarza będzie Damian Bednarz, założyciel retrofutbol.pl., który opowie o miłości do piłki z czystej pasji i chęci rywalizacji, a nie zysku.  

Strefa Dread 22.00-00.00 - rozmowa z zespołem Steady Social Club ze Szczecina, pierwszą polską kapelą grająca rocksteady, styl muzyczny z Jamajki uznawany za wczesne reggae.

Koncert:

O północy z poniedziałku na wtorek 01/02 czerwca przypomnimy koncert polskiego zespołu We Call It A Sound. Grupa zagrała w Czwórkowym studiu w 2012 roku w trakcie trasy promującej ich drugi album "Homes & Houses". Kilkadziesiąt minut avant-popowej muzyki z wpływami rocka i elektroniki może być interesującym przeżyciem dla wszystkich słuchających audycję Wolę Starsze Wolę Młodsze.  

Literatura: 

Godz. 8.30 - W Kąciku literackim polecamy interpretację wiersza "Jestem zmęczony" Jonasza Kofty w wykonaniu rapera Kuby Knappa.  

Godz. 8.35 W cyklu "Książka w Czwórce" pierwszy odcinek książki "Trylogia: Igrzyska śmierci" Suzanne Collins  przeczyta Anna Dereszowska. 

Godz. 10.45 - "333 Popkultowe rzeczy... lata 90." - fragmenty swojej książki czyta w Czwórce Bartek Koziczyński, dziennikarz muzyczny, autor piątkowej audycji Rock Blok, autor książek o tematyce muzycznej, kulturalnej i społecznej.

Godz. 15.40  Radiopowieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego. Radiopowieść zrealizowana została w Teatrze Polskiego Radia w 2002 roku.

kd/kul 

 

 

  

 

 

Czytaj także

"Wstań i idź" - historia fantastyki na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 09:31
Gośćmi "Stacji Kultura" będą Przemysław "Trust Truściński i Tomasz Kołodziejczak, z którymi porozmawiamy o książce "Wstań i idź".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polecamy książki i seriale. Do których warto zajrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 12:21
W programie zagoszczą m.in. Łukasz Muszyński i Kinga Michalska. Będziemy polecać seriale, które warto obejrzeć i książki, po które trzeba sięgnąć. 
rozwiń zwiń