"Wstań i idź" - historia fantastyki na kartach książki

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 09:31
Gośćmi "Stacji Kultura" będą Przemysław "Trust Truściński i Tomasz Kołodziejczak, z którymi porozmawiamy o książce "Wstań i idź".
Autorek okładki książki Wstań i idź jest Przemysław Trust Truściński
Autorek okładki książki "Wstań i idź" jest Przemysław "Trust" TruścińskiFoto: Fragm. okładki książki

"Wstań i idź", wydana pod patronatem Czwórki, to zbiór opowiadań Kołodziejczaka z dziedziny fantastyki, do którego okładkę przygotował grafik i ilustrator Przemysław Truściński.

Zawarte w niej teksty powstawały na przestrzeni niemal trzydziestu lat. Cennym uzupełnieniem zbioru są komentarze autora pokazujące genezę opowiadań oraz przemiany zachodzące w środowisku twórców fantastyki.

W programie zaprosimy Was także na Forum Kina Europejskiego Orlen Cinergia i opowiemy o Grudniowym Akademickim Przeglądzie Artystycznym, czyli festiwalu GAPA.

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy w czwartek (3.12) w godz. 10.00-11.00. Audycję prowadzi Katarzyna Dydo.

kd

Czytaj także

Edward Stachura - żył, stojąc cały czas "na baczność"

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2015 09:00
Teksty Stachury śpiewa wielu artystów, m.in. Stare Dobre Małżeństwo, Hey. O biografii poety poety i pisarza pt. "Buty Ikara", opowiadał w Czwórce jej autor, Marian Buchowski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marta Reich i jej "Morderstwo i cała reszta"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 13:50
Dziennikarka kobiecego pisma przeprowadza wywiad z jedną z najbogatszych kobiet w Polsce. Kilka dni później bizneswoman zostaje zamordowana, a redaktorka wszczyna własne śledztwo.
rozwiń zwiń