Święta w piosenkach: Ala/Zastary, Buslav i Atlvnta

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 21:20
W ostatniej audycji przed Bożym Narodzeniem posłuchamy polskich artystów, którzy przygotowali muzyczne niespodzianki. Kto nie czuje magii świąt, a kto nagrał cover największego "christmasowego" hitu?
Ala Boratyn i Jakub Sikora
Ala Boratyn i Jakub SikoraFoto: Kadr z wideo "Pilot"

"Last Christmas" słyszał chyba każdy z nas. Co ciekawe, początkowo opowiadał o Wielkanocy i stosownie do tego nosił tytuł "Last Easter". Jednak szefowie wytwórni uznali, że skoro płyta trafi do sklepów w grudniu, to promująca go piosenka nie może mówić o wielkanocnym rozstaniu. I trzeba przyznać, że tym razem wykazali się wyjątkowym wyczuciem. Utwór duetu Wham to absolutny klasyk świątecznej ścieżki dźwiękowej. W tym roku własną wersję przeboju nagrali Kasia Golomska i Kamil Durski, czyli duet Atlvnta. W ten sposób muzycy podsumowali udany dla nich 2021 rok. We wrześniu ukazał się debiutancki album Atlvnty, o którym artyści opowiadali w wywiadzie dla Czwórki. - Atlvntę traktujemy jak egzamin muzycznej dojrzałości. Jest naturalnym przedłużeniem tego, co robiliśmy wcześniej. 

Także Buslav dołączył do artystów, którzy w tym roku nagrali świąteczne utwory. - Napisałem piosenkę świąteczną! Muzykę napisałem jakiś czas temu, ale nigdzie tego nie mogłem włożyć w swoją twórczość aż do dziś. Jest miła, ładna i zaskakująco optymistyczna, Taki prezent sobie sprawiłem i daje Wam - poinformował swoich fanów w mediach społecznościowych. W audycji pojawi się także świąteczny akcent od duetu Ala/Zastary. Alicja Boratyn i Jakub Sikora tworzą muzykę z pogranicza r’n’b, popu i lo-fi elektroniki inspirowaną filmem, podróżami i codziennością. Czy poczuli już magię świąt?

ALA | ZASTARY - Znowu Święta (official audio)

W audycji także premiera nowego utworu od projektu L.A.S. Jacka Lachowicza. - Upadek to utwór utrzymany w klimacie elektronicznej ballady, który opowiada o upadaniu i wstawaniu. Wyprodukowaliśmy tę piosenkę wspólnie z Andrzejem Izdebski, z którym współpracujemy od wielu lat. Okładkę i oprawę graficzną stworzył Rafał Szczepaniak, z którym miałem przyjemność pracować przy okazji poprzedniego singla.

Posłuchaj także:

Opowiemy też o filmie "To był telefon od Baascha", który pokazuje kulisy powstawania remixów i tajniki pracy artystów nad nowymi wersjami utworów Bartka Schmidta, ale przede wszystkim jest zapisem twórczych, zaskakujących spotkań, dzięki którym "Noc", rok po premierze, zyskała nową odsłonę.

Baasch - Cienie (Extended reality Live) / baaschmusic

***

Na audycję "Wszystko gra" - w środę (22.12) o godz. 09.05 - zaprasza Ula Kaczyńska.

kul

Czytaj także

Neurotyczny soul do tańca. Nela Szadkowska zapowiada EP-kę

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2021 13:30
- Moje tempo pracy jest wolniejsze niż u innych artystów, bo muzyką zajmuję się w czasie wolnym, "po godzinach". Wiem, że wymagam od swoich słuchaczy cierpliwości, ale już wkrótce wydam debiutancką EP-kę - opowiada Nela Szadkowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Julia Rocka: piszę piosenki jak scenariusze do filmów

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 13:50
Wszystko zaczęło się od utworu "Jeep", który stał się jednym z największych viralowych hitów tego roku. 10 listopada ukazał się nowy singiel Julii Rockiej. Pięć dni po premierze "Oficjalna wersja zdarzeń" miała 350 000 wyświetleń na YouTubie i ponad 5,5 miliona wyświetleń TikToków Julii z fragmentem tej piosenki.
rozwiń zwiń