Powązki i historię Warszawy poznawaj z apką

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2023 16:53
Powstała aplikacja "Stare Powązki", która jest niezwykłym, nowoczesnym sposobem zwiedzania warszawskiej nekropolii. Jak działa i co w niej znajdziemy?
Stare Powązki można teraz zwiedzać przy pomocy specjalnej aplikacji
Stare Powązki można teraz zwiedzać przy pomocy specjalnej aplikacjiFoto: shutterstock/Margy Crane

Aplikacja "Stare Powązki" może być niezwykłą lekcją historii, może nas też zabrać na przyjemny spacer. Każdy użytkownik może wybrać jedną z tematycznych ścieżek, i prowadzony nią odwiedzać groby poszczególnych postaci zasłużonych dla stolicy. Aktualnie użytkowcy aplikacji mają do wyboru 25 ścieżek, a ich baza stale się rozrasta. W opracowaniu warstwy dźwiękowej "Lekcji na Starych Powązkach" i całej aplikacji uczestniczy Archiwum Polskiego Radia. W projektach usłyszymy m.in. archiwalne radiowe wypowiedzi bohaterów poszczególnych ścieżek tematycznych. 

W "Zaklinaczach czasu" naszym gościem będzie Karol Gądzik, członek zarządu Fundacji Stare Powązki oraz przedstawiciel Archiwum Polskiego Radia.

W audycji wybierzemy się też na Kongresu Pamięci Narodowej, wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Instytut Pamięci Narodowej na stadionie PGN Narodowy. Kongres Pamięci Narodowej odbędzie się w dniach 13-15 kwietnia pod hasłem "Historia mówi przez pokolenia". To pierwsze takie wydarzeni, które oferuje pasjonatom naszych dziejów debaty historyczne, gry, wystawy, pokazy filmowe, warsztaty i wiele innych atrakcji. 

Polskie Radio jest patronem medialnym tego wydarzenia. 

***

Na "Zaklinaczy czasu" - w sobotę (15.04) o godz. 15.00 - zaprasza Jakub Jamrozek.

pj

Zobacz więcej na temat: Czwórka Powązki
Czytaj także

Miłosne historie Powązek zaczynają się już przy bramie św. Honoraty

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2022 15:30
Jedna z najstarszych nekropoli warszawskich, stała się z biegiem lat panteonem nie tylko Warszawy, ale i całej Polski. To miejsce magiczne, pełne tajemnic i niezwykłych opowieści o ludziach związanych z historią miasta i kraju. To też miejsce, gdzie na każdym kroku spotykamy miłość i związane z nią historie, wzruszające i tragiczne. 
rozwiń zwiń