Polskie Radio
Section05
cmentarz

KGP: w okresie Wszystkich Świętych na drogach doszło do ponad 330 wypadków, w których zginęło 31 osób

Policjanci podsumowali zdarzenia drogowe w okresie Wszystkich Świętych. Od piątku do wtorku doszło do 334 wypadków, w których zginęło 31 osób, a 373 zostały ranne. W trakcie działań policjanci zatrzymali ponad 1,9 tys. kierowców na tzw. podwójnym gazie.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo policja akcja znicz cmentarz Polskie Radio Kierowców POLSKA Radio kierowców Polskie Radio Kierowców kierowca kierowcy wypadek

"Kamienne znaki". Reportaż Moniki Chrobak [POSŁUCHAJ]

Wyremontowali już niemal trzy tysiące nagrobków Polaków, Ukraińców, Żydów i Niemców na 150 cmentarzach w Polsce i za granicą, które pozostały bez opieki. Mowa o wolontariuszach Stowarzyszenia Magurycz z Beskidu Niskiego. Działalność społeczną od 36 lat prowadzi Szymon Modrzejewski, który wiele lat temu przeniósł się z Warszawy do Nowicy. Jak mówi, chodzi o przywracanie pamięci i jej pielęgnowanie. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż cmentarz architektura Monika Chrobak

"Kamienne znaki" - reportaż Moniki Chrobak

Wyremontowali już niemal 3 tysiące nagrobków Ukraińców, Żydów, Niemców i Polaków na 150 cmentarzach w Polsce i za granicą, które pozostały bez opieki. Mowa o wolontariuszach Stowarzyszenia Magurycz z Beskidu Niskiego. Działalność społeczną od 36 lat prowadzi Szymon Modrzejewski, który wiele lat temu przeniósł się z Warszawy do Nowicy. Jak mówi, chodzi o przywracanie pamięci i jej pielęgnowanie. 
Zobacz więcej na temat:  reportaż cmentarz architektura Monika Chrobak