"DD EP". Dominika Płonka w siedmiu numerach

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2023 20:40
Gdyby nie jej brat, nigdy nie zaczęłaby tworzyć muzyki. Dzisiaj jest jednym z najbardziej obiecujących głosów polskiej sceny alternatywnego R&B. Gościem "Muzycznego Lunchu" będzie Dominika Płonka.
Dominika Płonka w Czwórce
Dominika Płonka w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Dominika Płonka w swojej twórczości bawi się różnymi gatunkami - contemporary R&B, soulem, alternatywnym hip-hopem oraz popem. Współpracowała z producentami m.in. Gribble, Gabrysia Cichy ciiicho oraz takimi artystami jak Miroff, Wuja HZG, runforrest czy ARS LATRANS Orchestra. Jej koncert na NEXT FEST Music Showcase & Conference cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem - tak dużym, że klub nie pomieścił zgromadzonej publiczności. Artysta wystąpiła też w radiowej Czwórce. Opowiadała wówczas o swoich muzycznych inspiracjach. -  To Jorja Smith, Amę Lou i Snoh Aalegra, co myślę  słychać w moich piosenkach - mówiła. Dominika Płonka zdradziła także, co jeszcze pasjonuje ją oprócz muzyki - są to się sztuki wizualne i fotografia.

Dominika Płonka - koncert w Czwórce | Czwórka

Na początku niechętnie podpisywała się swoim nazwiskiem, jednak z biegiem czasu coraz śmielej zaczęła współpracować ze środowiskiem hip-hopowym, m.in. Miłym ATZ, Marcelim Boberem, Wuja HZG. Teraz Dominika Płonka gotowa jest tworzyć pod swoim własnym brandem i prezentuje EP-kę "DD EP". - To podsumowanie mojej dotychczasowej twórczości w siedmiu utworach. Jest przede wszystkim o tym, co po mojej dwudziestopięcioletniej głowie chodzi. Trochę o moich motywacjach, trochę o relacjach, trochę o tym jak przeżywam - mówi o swoim debiutanckim mini albumie Płonka.

Artystka będzie gościem Uli Kaczyńskiej

***

Na "Muzyczny Lunch" zapraszamy w środę (31.05) o godz. 13.00.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka hip-hop Alternatywa
Czytaj także

Próżnia o płycie "Najprawdopodobniej": berlińska przygoda i opowieść o samotności

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2021 14:00
Próżnia to melancholijna, wrażliwa i osobista odsłona Filipa Hävekera. Członek trójmiejskiego kolektywu UNDADASEA właśnie wydał solowy album zatytułowany "Najprawdopodobniej".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paulina Przybysz o "Wracając": uczę się syntezować muzykę

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2023 17:00
Wychowana na rapie, klasyce, soulu i jazzie, nie ustaje w poszukiwaniu inspiracji i nowych brzmień. - Jeśli ktoś mówi, że jakieś gatunki do siebie nie pasują, zapraszam do mnie. Dla mnie niemożliwe nie istnieje - śmieje się Paulina Przybysz.
rozwiń zwiń