SnowFest 2024. Pierwsze na świecie zawody na railach na świeżym powietrzu!

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 10:00
W dniach 1-2 marca w Szczyrku odbył się największy w Polsce festiwal muzyki i sportów zimowych - SnowFest. Była to już 11. edycja wydarzenia, którego nieodłącznym elementem są także zawody sportowe SnowFest Games Accelerated by Taycan. Wiele działo się na stoku i na scenach SnowFestu, gdzie zagrali m.in. Rudimental, PRO8L3M, Delta Heavy, Lordofon, Kaliber 44. Czwórka była patronem medialnym wydarzenia.
Zawody narciarskie na SnowFest 2024. fot. SnowfestDominika Scheibinger
Zawody narciarskie na SnowFest 2024. fot. Snowfest/Dominika ScheibingerFoto: Snowfest/Dominika Scheibinger
  • W dniach 1-2 marca w Szczyrku odbył się festiwal SnowFest. Czwórka tradycyjnie była jego patronem medialnym. 
  • SnowFest to zawody snowboardowe i narciarskie na najwyższym poziomie. Po raz pierwszy impreza została wpisana w międzynarodowy kalendarz FIS.
  • SnowFest to także duża dawka świetnej muzyki i doskonałej zabawy. Na 6 scenach imprezy wystąpiło ponad 50 artystów m.in. Rudimental, Röyksopp, PRO8L3M, Delta Heavy, Lordofon, Kaliber 44.
  • Publiczność podkreślała niezwykłą, gorącą atmosferę SnowFestu.

W dniach 1-2 marca w Szczyrku odbył się festiwal SnowFest. Czwórka była jego patronem medialnym, a nasi reporterzy byli na miejscu. Na antenie Czwórki nie zabrakło relacji i rozmów z zawodnikami i uczestnikami imprezy. 

SnowFest - po raz pierwszy w kalendarzu FIS

Było gorąco i wiele się działo, a tegoroczna edycja była wyjątkowa pod wieloma względami. Po raz pierwszy impreza została wpisana w międzynarodowy kalendarz FIS. Początkowo miały to być zawody Big Air. Jednak anomalia pogodowa - czyli temperatury w środku zimy dochodzące do 18 stopni - spowodowały, że śnieg stopniał prawie całkowicie, zarówno na stokach, jak i skoczni Skalite w Szczyrku, na której odbywa się wydarzenie.

Uniemożliwiło to wybudowanie tak dużej konstrukcji śnieżnej, jaką jest skocznia Big Air, dlatego organizatorzy zdecydowali się zbudować - wykorzystując stalowe rusztowania, śnieg z wysokich partii górskich oraz armatki w technologii All Weather Snow - pokaźny tor do zawodów na railach.


Zawody na SnowFest 2024 Zawody na SnowFest 2024

Spektakularne show

Za budowę toru odpowiadała niezawodna ekipa Vodasodova, która ma doświadczenie przy takich realizacjach jak Puchary Świata i Winter X Games. Mimo zmiany konkurencji frekwencja, zarówno wśród zawodników, jak i publiczności, dopisała. Narciarze i snowboardziści chwalili tor i formułę, a dla licznie zgromadzonych fanów śnieżnego szaleństwa było to spektakularne i niezapomniane show.


Zawody snowboardowe na SnowFest 2024. Zawody snowboardowe na SnowFest 2024.

Zawody zostały wpisane w kalendarz FIS jako Rail Event. To czwarte na świecie zawody w tej konkurencji oraz pierwsze na świeżym powietrzu, które zostały uznane przez FIS. Wcześniej FIS Rail Event odbywały się na halach śnieżnych w Dubaju, Landgraaf i Druskiennikach.


Czytaj także:


aw/mat.pras./wmkor

Czytaj także

SnowFest Festival 2024. Czas rozpocząć festiwalowy sezon

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2024 20:01
SnowFest Festival 2024 rozpoczyna festiwalowy sezon. W zimowej atmosferze na scenie festiwalu zagrają najlepsi artyści sceny elektronicznej i hip-hopowej. Czwórka patronuje tej imprezie. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

SnowFest 2024 - wiosennie, gorąco, energetycznie. Czwórka była na miejscu

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2024 16:00
Rudimental, Röyksopp, PRO8L3M, Delta Heavy, Lordofon, Kaliber 44 - to tylko niektóre gwiazdy muzyki, jakie wystąpiły na SnowFest 2024 w Szczyrku. Czwórka była patronem tego wydarzenia, nasi dziennikarze jak zwykle byli na miejscu i jak co roku na SnowFest było wyjątkowo.
rozwiń zwiń