Damian Sikorski Projekt - Koncert w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2024 21:20
Album "Wiosna" to fonograficzny debiut multiinstrumentalisty, kompozytora, autora tekstów i dziennikarza radiowej Czwórki Damiana Sikorskiego. Za nami koncert promujący płytę Damian Sikorski Projekt, który odbył się w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 
Damian Sikorski Projekt - koncert w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej
Damian Sikorski Projekt - koncert w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki OsieckiejFoto: Cezary Piwowarski/PR

Damian Sikorski, kompozytor i multiinstrumentalista, a także dziennikarz Czwórk, znany z autorskiej audycji "Wydaj płytę z Będzie głośno!". Teraz debiutuje jako lider własnego Projektu i autor albumu, dzięki któremu obraz polskiej muzyki wzbogaca się o dziesięć alt-popowych perełek. Album "Wiosna" wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia 31 maja. Za nami koncert promujący płytę, który się odbył w legendarnym Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. 


Posłuchaj
83:32 CZWORKA/Koncert w Czwórce Damian Sikorski Projekt 07.06.2024.mp3 Koncert Damian Sikorski Projekt w Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej (Koncert w Czwórce/Czwórka)

Damian ma na swoim koncie spore doświadczenie muzyczne, to były członek zespołów Menski, Nocny Stróż i Quidam. Koncertował u boku Colina Bassa z legendarnej grupy Camel. Występuje też jako basista w koncertowym składzie hip-hopowej grupy Hemp Gru. Jego premierowy album solowy jest podsumowaniem doświadczeń muzycznych i życiowych.Do współpracy Sikorski zaprosił doskonałych artystów, którzy wspólnie występują pod szyldem Damian Sikorski Projekt. Kilka miesięcy temu nagrali krótką EP-kę zatytułowaną "Sesja". Znalazły się na niej trzy singlowe piosenki, które w nowych wersjach ujawniły potencjał grupy.


Damian Sikorski Projekt na scenie Damian Sikorski Projekt na scenie

Posłuchaj
15:43 CZWÓRKA Reset - damian sikorski 04.06.2024.mp3 Historia jednej płyty. Damian Sikorski opowiada o debiutanckim krążku "Wiosna" i zaprasza na piątkowy koncert (Reset/Czwórka)

Damian Sikorski Projekt – Wiosna (EP Live Session)/Agencja Muzyczna Polskiego Radia

- Do debiutu zbierałem się długo, nabierając pewności siebie, warsztatowych doświadczeń, koncertując z innymi zespołami i wreszcie ta potrzeba znalazła ujście. To nieulubione style muzyczne czy moi idole, a samo życie było dla mnie inspiracją. Pisząc teksty i komponując muzykę, nie można być wyrachowanym, dlatego nigdy nie myślałem o modelowym słuchaczu. Jedynym założeniem, które przyjąłem była całkowita wierność sobie i moim prywatnym upodobaniom oraz stanom ducha. Teraz dzielę się swoimi piosenkami ze światem i mam nadzieję, że ludzie odnajdą w nich cząstkę siebie - mówi Damian Sikorski.

Czytaj także: 

7 czerwca 2024 roku w Studiu Muzycznym Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej zespół zaprezentował materiał z płyty długogrającej, na którą składa się dziesięć piosenek utrzymanych w pozbawionym agresji i krzykliwości, alt-popowym klimacie.Na scenie wystąpili:
Damian Sikorski (gitara basowa), wokaliści: Paulina Łabuda (Penelov), Marta Zalewska, Michał Kowalonek, Piotr Niesłuchowski i Bard Kowalski, Weronika Wyko (skrzypce), Hania Wylandowska (altowiolistka), Piotr Bogutyn (gitara), Szymon Wylandowski (klawisze) i Błażej Gawliński (perkusja).

 

Jeszcze raz/Damian Sikorski Projekt - temat

mat.pras./pj/aw

Czytaj także

Damian Sikorski zapowiada nową płytę. "Chcę nagrywać dobre piosenki"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2024 16:20
- Chcę nagrywać dobre piosenki, wydać pierwszą płytę, pewnie i drugą, zagrać jakieś koncerty (…). Wymagało to ode mnie odwagi, ale jestem przeszczęśliwy, tworząc ten album - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Damian Sikorski. Artysta i dziennikarz muzyczny zapowiada premierę albumu "Wiosna" na 31 maja.
rozwiń zwiń