Polskie Radio

Damian Sikorski Projekt feat. Michał Kowalonek & Niesłuchowski "Maluję"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2024 07:00
Piąty singiel z nadchodzącego, debiutanckiego albumu kompozytora i multiinstrumentalisty Damiana Sikorskiego to nostalgiczna opowieść, która daję siłę. Śpiewają: Michał Kowalonek i Niesłuchowski. Singiel wydała Agencja Muzyczna Polskiego Radia, premiera 16 kwietnia 2024 r.
DAMIAN SIKORSKI PROJEKT Maluję
DAMIAN SIKORSKI PROJEKT "Maluję"Foto: mat.prasowe

Damian Sikorski gra na wielu instrumentach (ale przede wszystkim na gitarze basowej), komponuje i pisze teksty piosenek, a jako dziennikarz muzyczny Radiowej Czwórki w autorskich audycjach łowi nowe talenty (akcja "Będzie głośno!") i prezentuje te już uznane.

- Nowa piosenka ukazuje się 16 kwietnia, w dniu moich czterdziestych urodzin i równo rok po tym, jak zapowiedziałem, że pracuję nad pierwszym autorskim albumem - mówi Damian Sikorski. - Wtedy miałem nogi z waty. Nikt jeszcze nie słyszał moich piosenek i niczego nie mogłem być pewny poza tym, że teraz to ja będę oceniany. Ale kolejne single i epka z nagraniem live spotkały się z ciepłym przyjęciem, słychać je w radiu, dostaję pozytywne recenzje… Jestem dumny z tego, co mi się udało zrobić  i szczęśliwy, że to już prawie koniec czekania. "Maluję" to ostatni singiel. Premiera całej płyty długogrającej 31 maja. A potem koncerty, koncerty, koncerty! - zapowiada Damian Sikorski. 

"Maluję" odbiega charakterem od wcześniejszych singli Damiana, dostępnych we wszystkich serwisach streamingowych. Klimat alternatywnego popu zyskał tu rockową przyprawę, "pozostałość" po czasach, gdy artysta grał w zespołach Menski, Nocny Stróż i Quidam oraz u boku Colina Bassa z legendarnej grupy Camel. 

Źródło: YouTube Agencji Muzycznej Polskiego Radia

- To utwór, w którym nostalgia łączy się z nadzieją. O zaśpiewanie napisanych przeze mnie słów poprosiłem mojego przyjaciela, niezrównanego Michała Kowalonka, a w chórkach, które dodają mocy chwytliwemu refrenowi, słychać Piotra Niesłuchowskiego - mówi Damian. -  Muzyka nie może zmienić świata, ale może być pocieszeniem, inspiracją, zachętą. W tym wypadku: do tego, by pamiętać, że to, co malujemy w swoich myślach, przenosi się na rzeczywistość. Trzeba marzyć, bo marzenia… spełniają się - mówi Damian Sikorski. 

 

mat. prasowe / id / rk 

Czytaj także

"Tata" - premiera nowej piosenki projektu Damiana Sikorskiego

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2023 08:40
Łowca muzycznych talentów i pomysłodawca akcji "Wydaj płytę z Będzie głośno!" powraca z nowym singlem. Damian Sikorski opowie o utworze "Tata". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Damian Sikorski Projekt: utwór "Utopiłem się" z Martą Zalewską

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2023 07:00
Kolejną odsłoną DAMIAN SIKORSKI PROJEKT jest utwór "Utopiłem się". Przewrotna piosenka powakacyjna, w której słyszymy głos odkrytej kilka lat temu przez Sikorskiego Marty Zalewskiej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Damian Sikorski z autorskim materiałem muzycznym. "Wiosną ukaże się album"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2024 16:25
Damian Sikorski jako dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia i Czwórki od lat promuje młodych, zdolnych, rodzimych muzyków. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swoich autorskich projektach: EP-ce, która swoją premierę ma w piątek (12 stycznia) oraz o albumie długogrającym, którego premierę zapowiedziano na wiosnę tego roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy singiel Damiana Sikorskiego. "Należy spełniać swoje marzenia"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 15:43
- Należy spełniać swoje marzenia i o tym jest ten utwór - mówi o piosence "Jeszcze raz" Damian Sikorski. Singiel, który na początku marca trafi do słuchaczy, mogliśmy usłyszeć przedpremierowo na antenie radiowej Jedynki. Przy okazji muzyk, kompozytor i dziennikarz zapowiedział koncert wieńczący jego muzyczny projekt i zdradził datę premiery albumu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Jeszcze raz" Damian Sikorski Projekt feat. Penelov - premiera w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 16:50
Właśnie światło dzienne ujrzał czwarty singiel z zapowiadanej debiutanckiej płyty dziennikarza muzycznego Czwórki Damiana Sikorskiego. Utwór "Jeszcze raz" powstał z udziałem Penelov w ramach projektu Damian Sikorski Projekt. - Ta piosenka jest o spełnianiu marzeń - mówi nasz redakcyjny kolega.
rozwiń zwiń