"Jeszcze raz" Damian Sikorski Projekt feat. Penelov - premiera w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2024 16:50
Właśnie światło dzienne ujrzał czwarty singiel z zapowiadanej debiutanckiej płyty dziennikarza muzycznego Czwórki Damiana Sikorskiego. Utwór "Jeszcze raz" powstał z udziałem Penelov w ramach projektu Damian Sikorski Projekt. - Ta piosenka jest o spełnianiu marzeń - mówi nasz redakcyjny kolega.
Damian SIkorski Projekt prezentuje singiel Jeszcze raz
Damian SIkorski Projekt prezentuje singiel "Jeszcze raz"Foto: mat.promoc.
  • "Jeszcze raz" to czwarty singiel z zapowiadanej płyty Damian Sikorski Projekt. 
  • Za projektem stoi dziennikarz muzyczny Czwórki i multiinstrumentalista Damian Sikorski.
  • Piosenka "Jeszcze raz" powstała przy współudziale Penelov. 
  • Ten utwór to taneczna zachęta, by nie przestawać marzyć i nie ulegać rutynie.
  • W dniu premiery singla w Czwórce rozmawiamy z Damianem i Penelov. 

Damian Sikorski to nie tylko dziennikarz muzyczny, promotor młodych talentów, ale także multiinstrumentalista. Na koncie ma kilka nagranych płyt, w których powstawaniu uczestniczył jako muzyk sesyjny. Myśl o własnej płycie pojawiła się jakiś czas temu.


Damian Sikorski Projekt - kto za tym stoi?

W roku 2023 jej pierwszym aktem były trzy single, przy których powstawaniu Damian wykorzystał swoje wszechstronne umiejętności songwritera, wykonawcy, aranżera i producenta. Zagrał na większości instrumentów, nie zdecydował się jedynie zaśpiewać, prosząc o to swoich przyjaciół. 

To ich głosom powierzył swoją liryczną wrażliwość. W maju 2023 roku premierę miała "Wiosna" (feat. Penelov i Piotr Niesłuchowski), w lipcu - "Tata" (feat. Michał Kowalonek), a w październiku - "Utopiłem się" (feat. Marta Zalewska).

"Jeszcze raz" i Penelov - o czym jest piosenka?

1 marca 2024 światło dzienne ujrzał czwarty singiel projektu Damian Sikorski Projekt "Jeszcze raz", który powstał przy współudziale Penelov. 

- Mamy nowy singiel, no i po raz kolejny Penelov, która idealnie wpisała się w tę kompozycję. Zinterpretowała ten tekst, który napisałem tak, jak sobie to wyobrażałem - mówi Damian Sikorski. - Ta delikatność i wrażliwość, a zarazem pazur Pauliny dodał tej piosence charakteru.

Penelov przyznaje, że bardzo ją ucieszyło zaproszenie Damiana do udziału w projekcie. Nowy utwór "Jeszcze raz" od razu przypadł jej do gustu. - Gdy otrzymałam go od Damiana, początkowo skupiłam się na warstwie muzycznej, a dopiero potem na tekstowej. Usłyszałam, jak wiele ludzi mówi, że to jest utwór taneczny, i mi także zaczęła trochę noga chodzić. Pomyślałam sobie, że jest ekstra, bo moje utwory raczej są w smutnych i nostalgicznych tonacjach. Rzadko kiedy mam okazję wziąć udział w czymś wesołym, radosnym, ale i też trochę nostalgicznym - opowiada artystka. - Więc bardzo dobrze "siadł" mi muzyczny klimat tego utworu.

Damian Sikorski Projekt feat. Penelov - Jeszcze raz/Agencja Muzyczna Polskiego Radia/YT

Jak zdradza Penelov, również tekst mocno do niej przemówił. - Utożsamiam się jak najbardziej z tekstem. Dla mnie ten utwór jest o tym, że każdy z nas jest zesłany na ziemię w jakichś okolicznościach, z jakimś już bagażem i z czymś, z czym musi się zmagać - mówi rozmówczyni Adama Smolarka. - Ale ma też taki mały plecaczek z marzeniami i jakimiś pragnieniami, które musi spełnić. Mimo tego, co go spotyka na co dzień i w czym się obraca, po prostu ma taki wewnętrzny przymus i chęć, żeby to zrobić. I to jest właśnie o tym, żeby robić to, co się kocha.

Źródło: YouTube/Agencja Muzyczna Polskiego Radia/ Damian Sikorski Projekt – Wiosna (EP Live Session)

"Spełniajcie marzenia"

- Dokładnie o tym jest ta piosenka. I to jest ta zgodność. Super jest mieć taką osobę w swoim projekcie, która czyta w moich myślach i potrafi zinterpretować tekst - dodaje Damian Sikorski. - Ta piosenka jest o spełnianiu marzeń. Ja marzyłam o tym, żeby nagrać album solowy. Zbierałam się lata, do tego wiecznie pracowałam jako muzyk sesyjny. Marzyłem, żeby współpracować z takimi ludźmi i mieć różne głosy w swoich piosenkach. No i spełniam te marzenia. I o tym jest ta piosenka. Nie poddawajcie się i nawet jak macie psa z autyzmem, tak jak ja - o którym jest mowa w tekście tej piosenki - to nie poddawajcie się, tylko pracujcie, żeby było lepiej.

Źródło: YouTube/Agencja Muzyczna Polskiego Radia/Damian Sikorski Projekt – Tata (EP Live Session)


Damian Sikorski Project i EP Live Session 

W rozmowie Damian Sikorski nawiązuje także do bardzo ważnego wydarzenia, jakim było nagranie "EP Live Session". - To mój wymarzony skład. Penelove w sumie była pierwszą artystką, do której zadzwoniłem i zapytałem, czy dołączy do składu koncertowego Damian Sikorski Projekt. Jest również Marta Zalewska, Piotr Niesłuchowski, Michał Kowalonek, Paulina Kusa na skrzypcach i również wokalistka - wymienia artysta. - Szymon Wylandowski na instrumentach klawiszowych, Błażej Gawliński na perkusji, Piotr Bogutyn na gitarze i ja na basie. Przez dwa dni nagrań stworzyliśmy świetny i zgrany band. Aż się chciało od razu jechać w trasę.

 

Posłuchaj
27:56 CZWORKA/Stacja kultura Damian Sikorski Projekt 01.03.2024.mp3 Damian Sikorski i Penelov o singlu "Jeszcze raz" i Damian Sikorski Projekt (Stacja kultura/Czwórka)

 

Trasa jeszcze przed zespołem, a póki co Damian Sikorski zapowiada koncerty. Pierwszy już na początku czerwca, po premierze albumu długogrającego, która będzie miała miejsce 31 maja 2024 roku.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Adam Smolarek 

Goście: Damian SikorskiPenelov (Paulina Łabuda)

Data emisji: 01.03.2024

Godzina emisji: 10.15

aw/mat. promocyjne

wmkor

Czytaj także

Damian Sikorski z autorskim materiałem muzycznym. "Wiosną ukaże się album"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2024 16:25
Damian Sikorski jako dziennikarz Programu 1 Polskiego Radia i Czwórki od lat promuje młodych, zdolnych, rodzimych muzyków. W "Muzycznej Jedynce" opowiedział o swoich autorskich projektach: EP-ce, która swoją premierę ma w piątek (12 stycznia) oraz o albumie długogrającym, którego premierę zapowiedziano na wiosnę tego roku. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

DAMIAN SIKORSKI PROJEKT "EP Live Session" [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2024 21:30
Trzy pop-alternatywne piosenki Damiana Sikorskiego w nowych, koncertowych wersjach to zapowiedź debiutanckiego albumu artysty, który ukaże się jeszcze w 2024 roku. Wydawcą jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Premiera miała miejsce 12 stycznia 2024 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Damian Sikorski Projekt

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2024 21:35
Trzy pop-alternatywne piosenki Damiana Sikorskiego w nowych, koncertowych wersjach to zapowiedź debiutanckiego albumu artysty, który ukaże się jeszcze w 2024 roku. O muzycznych inspiracjach i życiowych wyborach z Damianem Sikorskim rozmawiała Maja Kluczyńska. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy singiel Damiana Sikorskiego. "Należy spełniać swoje marzenia"

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2024 15:43
- Należy spełniać swoje marzenia i o tym jest ten utwór - mówi o piosence "Jeszcze raz" Damian Sikorski. Singiel, który na początku marca trafi do słuchaczy, mogliśmy usłyszeć przedpremierowo na antenie radiowej Jedynki. Przy okazji muzyk, kompozytor i dziennikarz zapowiedział koncert wieńczący jego muzyczny projekt i zdradził datę premiery albumu.
rozwiń zwiń