Festiwal Dwa Teatry - święto teatru radia i telewizji w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 10:30
W Zamościu od 10 do 13 czerwca trwał XXI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry"- Zamość 2022. W Czwórce nie brakuje relacji z tego wydarzenia. 
Dwa Teatry artykul 1200x660.jpg
Dwa Teatry artykul 1200x660.jpgFoto: PR

Od 10 do 13 czerwca odbywał się w Zamościu XXI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry"- Zamość 2022. Wydarzenie relacjonowaliśmy w Czwórkowych serwisach kulturalnych, wiadomościach, a także naszych audycjach. Kiedy festiwalowe emocje opadną, czas na podsumowanie wydarzenia. W piątek 17 czerwca audycji "W to mi graj" o godzinie 14.00 pozmawiamy z laureatami festiwalu oraz nominowanymi twórcami. 

Festiwal "Dwa Teatry" to prawdziwe święto teatru radia i telewizji, które stało się jedną z najważniejszych imprez kulturalnych w kraju. W tym roku festiwalowa publiczność będzie mogła obejrzeć 12 konkursowych spektakli Teatru Telewizji i wysłuchać aż 19 słuchowisk wszystkich  ogólnopolskich anten Polskiego Radia S.A. i rozgłośni regionalnych Polskiego Radia S.A. 

Wszystkie konkursowe propozycje oraz zaproszenia, transmisje i zapisy audycji specjalnych znajdziesz w serwisie dwateatry.polskieradio.pl

Słuchowiska konkursowe ocenia jury w składzie: Jacek Kopciński (przewodniczący), Jarosław Gajewski, Krzysztof Herdzin, Magdalena Miecznicka, Maciej Wojtyszko. Natomiast konkursowe spektakle telewizyjne oceniać będzie jury w składzie: Halina Łabonarska (przewodnicząca), Hadrian Filip Tabęcki, Wojciech Tomczyk, Elżbieta Wrotnowska-Gmyz, Jerzy Zelnik.
W tym roku Wielką Nagrodą Festiwalu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Telewizji Polskiej i Teatrze Polskiego Radia uhonorowani zostanli zasłużeni dla sceny radiowej i teatralnej artyści: Magdalena Zawadzka, Andrzej Mastalerz.

W przestrzeni publicznej odbywają się czytania poezji Adama Mickiewicza i Cypriana Kamila Norwida. Ponadto widzowie mogli uczestniczyć w słuchowisku na żywo "Ostatni zajazd na Litwie" według poematu Adama Mickiewicza.

Źr. Youtube/ Polskie Radio/ "Dwa Teatry" | 10-13.06.2022 | XXI Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej 

Czytaj także: 

Festiwal "Dwa Teatry"- Zamość 2022 potrwał do 13 czerwca, a relacji z tego wydarzenia nie brakowało także w Czwórce. Informacje o wydarzeniu pojawiły się w naszych newsach, serwisach kulturalnych a także audycjach. W niedzielę 12 czerwca o godzinie 15.15 o tym,  o tym, co dzieje się na festiwalu opowiedzieliśmy w audycji "Artystyczny Wybieg". W poniedziałek 13 czerwca w "Stacji Kultura" o godzinie 11.15 wraz z Kasią Dydo przenieśliśmy się do Zamościa. We wtorek 14 czerwca o godzinie 10.40 także w "Stacji Kultura" zaprosiliśmy na relację z gali finałowej festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry"- Zamość 2022, podczas której poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji festiwalu

mat.pras/aw/pj

"Dwa Teatry" - Sponsorzy "Dwa Teatry" - Sponsorzy


Zobacz więcej na temat: Dwa Teatry 2022
Czytaj także

XXI Festiwal "Dwa Teatry" na antenach Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 10:30
Konkursy słuchowisk radiowych i spektakli telewizyjnych oraz prezentacje twórczości ukraińskich artystów. W dniach 10-13 czerwca – po raz drugi w Zamościu – odbywa się Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry". Sporo można usłyszeć na poszczególnych antenach Polskiego Radia oraz przeczytać i posłuchać w specjalnym serwisie dwateatry.polskieradio.pl. 
rozwiń zwiń