Polski punk rock

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2013 17:49
Zbuntowany Kaloryfer, 100 TVarzy Grzybiarzy czy Brudne Trampki – fantazja polskich muzyków punkrockowych w dziedzinie wymyślania nazw swoim zespołom nie znała granic. Jaki jest albo był nasz polski punkrock?
Tomasz Lipiński w Czwórce
Tomasz Lipiński w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

Polskie początki muzyki urodzonej z buntu sięgają drugiej połowy lat 70. Zainspirowani pierwszymi płytami kapel takich jak Buzzcocks czy Sham 69, wychowani w PRL-u młodzi gniewni chwycili za gitary i wykrzyczeli co leżało im na sercach. Przeciwko czemu był skierowany ruch punkowy? Jakie bywały tego konsekwencje? Gdzie była mekka wszystkich polskich punków?

Zapytamy o to Tomasza Lipińskiego – lidera Brygady Kryzys i Krzysztofa Grabowskiego. Zajrzymy też do szafy polskiego punka.

Zapraszamy na "Ściągę z Popkultury" w niedzielę od 14.00 do 15.00.

Audycja realizowana jest we współpracy z NIN-ą.

Zobacz więcej na temat: brygada kryzys Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Muzyczna podróż z Festiwalem Globaltica

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 15:20
Festiwal Globaltica to pięciodniowa, muzyczna podróż po różnych zakątkach świata i możliwość posłuchania muzyki niedostępnej w mediach – mówił Piotr Pucyło, dyrektor artystyczny festiwalu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe Horyzony, stary Jarocin i Tom York na Malcie

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 07:30
Z imprezami jest jak z życiem. Coś się kończy, coś zaczyna. Jak najlepiej wykorzystać wolny czas - radzimy Wam z "Aktivistem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Twins of Sound w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 16:00
Eliot i FunkySolo, którzy poznali się w olsztyńskim klubie Euforia wystąpią na żywo w drugiej godzinie sobotniej audycji "BE4". Potem czekają na Was nowości, a po północy, jak zawsze dużo basu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porażeni elektroniką. Debiutanci i weterani

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2013 17:20
Jeden "Ex Magazine" i różne oblicza elektroniki. W sobotnie popołudnie odwiedzą nas debiutanci z duetu XXANAXX i weterani z Super Girl & Romantic Boys.
rozwiń zwiń