Taekwondo. Dyscyplinowanie umysłu ciałem

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 15:00
- Oprócz warunków fizycznych w taekwondo liczy się także głowa. Przy odpowiednim nastawieniu psychicznym można wygrać walkę przed wejściem na matę - przekonuje Jarek Mecmajer, zawodnik klubu AZS Poznań.
Audio
  • Jarek Mecmajer, zawodnik klubu AZS Poznań opowiada o taekwondo. Co warto wiedzieć o tej dyscyplinie? (4 bieg/Czwórka)
Jacek Mecmajer (na zdjęciu po prawej stronie) jest srebrnym medalistą na Mistrzostwach Europy seniorów w taekwondo, studentem AWF Poznań - Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu i zawodnikiem klubu AZS Poznań
Jacek Mecmajer (na zdjęciu po prawej stronie) jest srebrnym medalistą na Mistrzostwach Europy seniorów w taekwondo, studentem AWF Poznań - Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu i zawodnikiem klubu AZS PoznańFoto: Czwórka

Taekwondo to narodowy sport Koreańczyków. Jego nazwa oznacza sztukę uderzania dłonią i stopą. Od roku 2000 taekwoono jest pełnoprawną dyscypliną olimpijską. - Już jako 13-latek zdecydowałem się na tę formę sportu. Uważałem ją za prestiżową i dającą szansę na olimpijskie złoto - wyjaśnia gość Czwórki. 

Jarek Mecmajer Lata młodości kojarzą mi się z Brucem Lee. Uległem panującej wówczas modzie na wszelakie sztuki walki i tak trafiłem na matę

Jarek Mecmajer opowiada także, jak teraz wyglądają jego treningi i jak godzi je ze studiami. Tłumaczy także, dlaczego sponsorzy chętniej inwestują w boks niż w taekwondo i kto w walce ma większe szanse - zawodnicy wyżsi czy niżsi, starsi czy młodsi?

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Jarek Mecmajer (zawodnik taekwondo olimpijskiego)

Data emisji: 11.12.2016

Godzina emisji: 10.15

kul/fbi

Czytaj także

Cheerleaderki. Królowe hali sportowej

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 15:00
- Z jednej strony to pasja, z drugiej dodatkowa praca - mówią cheerleaderki z Bell Arto i tłumaczą, jak radzą sobie ze studiami, treningami i zainteresowaniem mężczyzn.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ringo. Czy ta polska gra podbije świat?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 16:16
- Przy tej grze używamy całego ciała. Ringo może więc być samodzielną dyscypliną albo treningiem uzupełniającym dla innych aktywności - mówiły w Czwórce Ania Wangryn i Ada Trawczyńska, ubiegłoroczne mistrzynie Polski w ringo.
rozwiń zwiń