Ringo. Czy ta polska gra podbije świat?

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2016 16:16
- Przy tej grze używamy całego ciała. Ringo może więc być samodzielną dyscypliną albo treningiem uzupełniającym dla innych aktywności - mówiły w Czwórce Ania Wangryn i Ada Trawczyńska, ubiegłoroczne mistrzynie Polski w ringo.
Audio
  • O profesjonalnej odsłonie ringo i polskiej lidze tej dyscypliny sportu opowiadają Ania Wangryn i Ada Trawczyńska (4. Bieg/Czwórka)
Anna Wangryn podczas gry w ringo
Anna Wangryn podczas gry w ringoFoto: źr., www.instagram.com/czwórka

Gra w ringo została wymyślona przez znanego szermierza i dziennikarza Włodzimierza Strzyżewskiego w 1959 roku i pierwotnie była elementem treningu szermierczego. Dopiero później przekształciła się w zabawę i sport możliwy do uprawiania przez niemal każdego. Ringo polega na rzucaniu gumowym kółkiem tak, aby upadło na boisku drużyny przeciwnej i jednocześnie, by przeciwnikowi nie udało się go złapać.

- To jedyny sport, w którym wielkość boisk i wysokość siatki uzależnione są od wieku i wzrostu zawodników. Gra się pojedynczo, albo w drużynach 2- i 3-osobowych - mówiły Ania Wangryn i Ada Trawczyńska. - Czasem jednocześnie w powietrze unoszą się dwa kółka.

Zawodniczki opowiadały w Czwórce szczegółowo o zasadach tej gry i mówiły o mistrzostwach Polski w ringo, które co roku przyciągają coraz więcej miłośników tego sportu. Tłumaczyły, jak nie pomylić krążka do ringo dla ludzi z tym dla czworonogów i zdradziły, jak to jest, gdy członkowie tej samej drużyny muszą zacząć grać... przeciwko sobie.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Ania Wangryn i Ada Trawczyńska (zawodniczki ringo, ubiegłoroczne mistrzynie Polski w tej dyscyplinie sportu)

Data emisji: 12.06.2015

Godzina emisji: 12.00

kd/mk

Czytaj także

Trendy w sporcie. Którą dyscyplinę wybrać?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 15:10
Które dyscypliny sportowe królować będą w najbliższych miesiącach w klubach fitness i poza nimi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Foeller: sport to część życia, a nie chwilowe poświęcenie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2016 14:35
- Sport, który uprawiamy, powinien stać się idealnie dopasowaną częścią naszego życia, a nie przykrą koniecznością. I powinien towarzyszyć nam już zawsze - mówiła w rozmowie z Czwórką Magda Foeller, trenerka personalna, której nietypowy post na jednym z portali społecznościowych podbił internet.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Daniel Formela i sportowe rekordy. Jak "zrobić życiówkę"?

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2016 15:02
Najlepsze sposoby na wyrwanie kolejnych sekund, minut z czasu ukończonego wyścigu zdradzał w Czwórce Daniel Formela, wybitny trójmiejski triathlonista.
rozwiń zwiń