Trening naturalny. Jak ćwiczą hippisi fitnessu?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 14:40
Oddech, postawa, dotyk, wzorce, transfer sił - to elementy charakterystyczne dla treningu naturalnego. O ćwiczeniach, które pozwalają wrócić do korzeni, opowiadają hippisi fitnessu, czyli trenerzy z Plenerowej Szkoły Treningu Naturalnego.
Audio
  • Na czym polega trening naturalny i co ma wspólnego z hippisami? (4 bieg/Czwórka)
Czym jest trening naturalny i jak wygląda - o tym rozmawiamy z naszymi gośćmi. W audycji także motywacyjna rozmowa o tym jak ćwiczyć nie zastanawiając się nad tym (zdj. ilustracyjne)
Czym jest trening naturalny i jak wygląda - o tym rozmawiamy z naszymi gośćmi. W audycji także motywacyjna rozmowa o tym jak ćwiczyć nie zastanawiając się nad tym… (zdj. ilustracyjne)Foto: Martynova Marina/Shutterstock.com

- Bardzo nam się podoba określenie "hippisi fitnessu", bo rzeczywiście wybraliśmy drogę, która wybiera inne wartości. Trening naturalny to jest praktyka ruchu dobrej jakości - mówi Benita Kopacka i tłumaczy, na czym ta jakość polega i jak się ją osiąga.


Czytaj także
bieg 1200.jpg
Biegi w górach. O treningu z innej perspektywy

Trening naturalny to m.in. praca nad moblinością ciała. - Stawiamy na podstawowe rzeczy, które na pierwszy rzut oka wydają się mało "sexy". Wzmacnianie nadgarstków, oddech, selektywne napięcie w ciele - tego można nauczyć się na naszych warsztatach - deklarują trenerzy, którzy do studia Czwórki przyjechali z Zakopanego.

Benita Kopacka i Kamil Zych tłumaczą także, dla kogo jest odpowiedni trening naturalny i jaką rolę odgrywa w nim dotyk, a autorka bloga "Natalia biega jak szalona" podpowiada, co zrobić, żeby uspokoić płaczące niemowlę i jednocześnie zadbać o swoją sylwetkę.


Benita Kopacka i Kamil Zych oraz Piotr Galus (po prawej) Benita Kopacka i Kamil Zych oraz Piotr Galus (po prawej)

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Benita Kopacka, Kamil Zych (trenerzy w plenerowej Szkole Treningu Naturalnego)

Data emisji: 12.02.2017

Godzina emisji: 10.09

kul/mc

Czytaj także

Joanna Jóźwik: w sporcie wyczynowym liczą się szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 11:50
- Biegacz nie samym bieganiem po lesie uzyska wynik. Musi też zwrócić uwagę na to, co je, jak się regeneruje i jak ćwiczy - przekonuje Joanna Jóźwik, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w Zurychu w biegu na 800 metrów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Taekwondo. Dyscyplinowanie umysłu ciałem

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2016 15:00
- Oprócz warunków fizycznych w taekwondo liczy się także głowa. Przy odpowiednim nastawieniu psychicznym można wygrać walkę przed wejściem na matę - przekonuje Jarek Mecmajer, zawodnik klubu AZS Poznań.
rozwiń zwiń