1000 kilometrów na rolkach po wzrok dla Stasia i Kuby

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 11:51
Agata i Wojtek Miszewcy na rolkach wyruszą ze Zgorzelca, przejadą wzdłóż całej zachodniej granicy kraju, pokonają pas nadmorski, dojadą do Gdańska i nawrócą do Ostródy. Wszystko po to, by pomóc Stasiowi i Kubie. 
Audio
  • Agata i Wojtek Miszewscy opowiadają o Rolki Reggae Rajd (Czwórka/4 bieg)
Piotr Galus oraz Agata i Wojtek Miszewscy
Piotr Galus oraz Agata i Wojtek MiszewscyFoto: Magdalena Żelazowska/Czwórka

Na operację wzroku chłopców potrzeba 10 tysięcy. Rolki Reggae Rajd zaplanowany przez gości Czwórki, ma nagłośnić zbiórkę pieniędzy dla bliźniaków. Agata i Wojtek chcą w ciągu 20 dni pokonać 1000 kilometrów. Jak się do tego przygotowują opowiadają w Czwórce. 

- Najpierw trzeba przygotować głowę i mięśnie - mówi Agata. - Trzeba trenować przez cały rok. My najchętniej wybieramy rolki, jeździmy nawet zimą, jeśli nawierzchnia jest sucha. Wybieramy też plenerowe siłownie, by jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu - dodaje. 

Po drodze czeka ich wiele wyzwań, poczynając od pogody, która w terminie 15 czerwca - 4 lipca może być różna, po szukanie noclegów. Trasa Rolki Reggae Rajd jest skrupulatnie zaplanowana, rolkarzy można będzie spotkać na drogach gminnych. Jak została zaplanowana trasa? Na jaki sprzęt zdecydowali się Agata i Wojtek? Jak dbają o swoje bezpieczeństwo? I kim jest mama Halinka? Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Goście: Agata i Wojtek Miszewscy (Rolki Reggae Rajd)

Data emisji: 15.04.2018

Godzina emisji: 10.15

pj


 

Czytaj także

Kettlebells. Jak zostać mistrzem w tym sporcie?

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 15:55
Czwórka wybrała się do Nadarzyna, by wziąć udział w zawodach dla miłośników ćwiczeń z kettlami: Mistrzostwach Polski Pierwszego Kroku i Kettlebells Warsaw Cup. Sprawdziliśmy też m.in., jak skutecznie trenować z kettlami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dieta sportowca. Co jeść, żeby organizm był zdrowy i silny?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2018 10:04
W świąteczny poranek spotkaliśmy się z Jagodą Podkowską, autorką książki dla sportowców - "Run&cook. Kulinarny poradnik biegacza".
rozwiń zwiń