Rockout Workout. Ćwicz jak muzyk kapeli rockowej

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 17:50
Nowy system treningowy Pound Rockout Workout to zajęcia ruchowe do muzyki rockowej. To zaskakujące połączenie fitnessu z grą przy pomocy specjalnie wyważonych pałeczek perkusyjnych, które zostały zaprojektowane specjalnie do ćwiczeń. 
Audio
  • Na czym polega Pound rockout workout? (4 bieg/Czwórka)
Intruktorka Pound rockout workout Ania Krzemień
Intruktorka Pound rockout workout Ania KrzemieńFoto: Czwórka/Piotr Galus

Pound idealnie wpisuje się w trendy fitness na nowy rok. Jest to trening grupowy, który jednoczy zespół w innowacyjny sposób Ania Krzemień

Mają one różną wagę i zastępują ciężarki. Używanie ich w trakcie treningu wyprowadza ciało z równowagi, przez to wymusza pracę nad utrzymaniem stabilizacji, wymusza napięcie mięśni core (stabilizujących brzucha i grzbietu) i jednocześnie wzmacnia ramiona, biceps, triceps, przedramiona i plecy. - Ćwiczenia wyzwalają pozytywną agresję, pierwotną radość i dziecięcy entuzjazm - opowiada Ania Krzemień.

Uczestnicy zajęć ćwiczą przy dźwiękach rocka, ale gość Czwórki przekonuje, że trening można przeprowadzić do każdej muzyki, choć gitarowe riffy są najbardziej skuteczne. - To one są motorem pociągowym spotkań. One dają energię. Wystukiwanie rytmu pałeczkami wymaga niemało siły, zaangażowania i kondycji - wyjaśnia instruktorka. - Nie liczy się liczba powtórzeń, tylko rytm - dodaje.


Czytaj także
fitness siłownia 1200.jpg
Fitness slavica - jak połączyć ćwiczenia z ludowym tańcem?

Pound Rockout Workout mają formułę zajęć grupowych dla każdego. - Tutaj nie ma przerostu formy nad treścią. Nie jest ważna choreografia i skomplikowane układy taneczne. Mamy cztery proste pozycje, które każdy może wykonać i wokół tych pozycji buduje się zajęcia - tłumaczy gość Czwórki.   

W audycji sprawdzamy także jakie trendy będą obowiązywać w branży fitness w 2020 roku. Z Mariuszem Szewczykiem rozmawiała Justyna Tylczyńska.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Ania Krzemień (menadżer branży fitness i instruktor POUND)

Data emisji: 17.01.2020

Godzina emisji: 16.05

kul

Czytaj także

Bowling - na długie jesienne wieczory i lepszą kondycję

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 17:40
W Polsce ta dyscyplina kojarzy się bardziej z rozrywką niż sportem. Tymczasem kręgle to świetny sport dla całej rodziny, który uaktywnia sporą część nietypowych mięśni. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adrianna Dworniak: cały czas tak samo chce mi się wygrywać

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2019 18:00
Sztuki walki trenuje od 13 lat, w listopadzie zaliczyła świetny debiut na arenie międzynarodowej. Nam Adrianna Dworniak opowiedziała o tym, dlaczego wybrała kick-boxining i jak przygotowywała się do Mistrzostw Świata w Turcji.
rozwiń zwiń