Bowling - na długie jesienne wieczory i lepszą kondycję

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2019 17:40
W Polsce ta dyscyplina kojarzy się bardziej z rozrywką niż sportem. Tymczasem kręgle to świetny sport dla całej rodziny, który uaktywnia sporą część nietypowych mięśni. 
Audio
  • Kręgle - rozrywka i trening dla każdego (4 bieg/Czwórka)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Czytaj także
kobiety fitness 1200.jpg
Sportowa jesień. Funkcjonalne ciało i butikowe siłownie

- Trening przed rozgrywką polega na krótkiej rozgrzewce: obręczy barkowej i nadgarstka. Im dłużej będziemy trenować, tym lepsze osiągniemy efekty - przekonuje Konrad Kalinowski. - Jeśli ktoś myśli o bowlingu jako o dyscyplinie sportowej powinien rozgrzewać się 2-3 razy w tygodniu, po dwie godziny - dodaje.

W kręglach chodzi o to, by kulą bez dziur zbić dziewięć elementów. W bowlingu zbija się dziesięć ustawionych w trójkąt kręgli kulą z trzema dziurami na palce. - Do pierwszego rzutu ustawiamy się w odpowiedni sposób celując na odpowiednią strzałkę. Natomiast ustawienie się do drugiego rzutu jest już zależne od tego, co nam po pierwszym rzucie zostało - tłumaczy trener.


Czytaj także
sauna 1200.jpg
"Relaks i dobra zabawa". Jak korzystać z sauny?

Jak grać w kręgle, żeby wygrać? W co się ubrać? Na czym polega "slide" i jak go zrobić? O tym m.in. w materiale Justyny Tylczyńskiej.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzi: Piotr Galus

Data emisji: 20.09.2019

Godzina emisji: 16.30

kul

Czytaj także

Kangoo jumps - nowa moda podbija świat fitnessu

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2019 12:42
Kangoo jumps to nie tylko skakanie w specjalnym obuwiu, ale treningi złożone z wielu różnych odmian fitnessu. Na czym polega ta dyscyplina? 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zumba w wodzie. "Niezły wycisk, jeszcze lepsza zabawa"

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2019 16:05
Aqua aerobic jest to trening fitness przy muzyce o charakterze zajęć ogólnorozwojowych. Jedną z jego odmian jest zumba w wodzie.
rozwiń zwiń