Biegasz? Zacznij wzmacniać swój trening!

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2015 11:00
- Ciało trzeba przygotować do biegania - przekonuje Weronika Zielińska z magazynu "Bieganie". I podpowiada, które dyscypliny mogą nam w tym pomóc.
Audio
  • Jak poprawić kondycję biegacza? (Czwórka/4 bieg)
Trening biegowy warto wzbogacić innymi dyscyplinami. To nie tylko poprawia kondycję, ale uspokaja głowę
Trening biegowy warto wzbogacić innymi dyscyplinami. To nie tylko poprawia kondycję, ale uspokaja głowęFoto: Glow Images/East News

- Przede wszystkim warto wybrać się na siłownię, żeby wzmocnić swoje mięśnie - mówi. - Wskazana jest także joga, żeby dobrze się porozciągać oraz pilates.

Zaproszone do studia ekspertki nie mają wątpliwości, że bieganie nie powinno nikogo ograniczać. - Dotyczy to zwłaszcza tych osób, które biegają rekreacyjnie - dodają.

W audycji wyjaśniliśmy też, dlaczego przed startem w maratonie nie powinno chodzić się na basen ani uprawiać sportów zespołowych oraz co wspólnego ma pilates z baletem.

***

Tytuł audycji: 4 bieg

Prowadzenie: Piotr Galus

Goście: Weronika Zielińska (magazyn "Bieganie"), Jasmin Wachowiak (instruktorka pilatesu)

Data emisji: 11.4.2015

Godzina emisji: 16.00

kul/tj

Czytaj także

Night Runners - biegnąc w ciemnościach

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2015 08:40
- Nasze spotkania są otwarte dla wszystkich, nawet dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem - mówi ekipa Night Runners. - U nas nikt nie biega sam!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Obozy biegowe nauczą cię jak dobrze biegać!

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 09:30
Podnoszą kwalifikacje i sprawiają, że bieganie staje się prawdziwą przyjemnością. - Na obozie biegowym nie pracuje się nad formą, tylko uczy się jak czerpać z tego frajdę - przekonuje trener Kuba Wiśniewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Street workout - sport dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 08:00
- Siłownie na świeżym powietrzu to idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią ćwiczyć w czterech ścianach - przekonują członkowie Ghetto Workout Poland.
rozwiń zwiń