Studia za granicą - fakty i mity

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 15:55
Duże pieniądze, konieczność międzynarodowej matury, doskonała znajomość języka - czy to rzeczywiście jest potrzebne, by studiować poza Polską?
Audio
  • Studia za granicą nie wymagają już niebotycznych nakładów finansowych (Czwórka/Europejski Lunch)
Wyjazd na studia za granicę to wiele korzyści, a często też szansa na dużą karierę w zupełnie innym środowisku
Wyjazd na studia za granicę to wiele korzyści, a często też szansa na dużą karierę w zupełnie innym środowiskuFoto: Glow Images

Wydaje się, że niekoniecznie. Za granicą studiuje już ponad 30 tys. Polaków. Pomoc finansowa rodziców na pewno się przyda, szczególnie w przypadku takich kierunków, jak medycyna czy zaawansowana inżynieria na jednej z prestiżowych uczelni.

- Nie jest to jednak warunek. Dostępne są stypendia, a poza tym każdy pracowity student znajdzie czas, żeby "dorobić" po godzinach - przekonywała Olga Siczek.

Czy trzeba znać język obcy perfekcyjnie i czy międzynarodowa matura jest obowiązkowa, by studiować poza Polską? I jaką przewagę ma nauka za granicą w porównaniu do edukacji na rodzimych uczelniach?

***
Nazwa audycji: Europejski Lunch
Prowadzący: Katarzyna Kornet, Joachim Ciecierski
Goście: Olga Siczek, Aleksandra Kozera (organizacja Elab - Education Laboratory)
Data emisji: 23.02.2015
Godzina emisji: 13.00

ac/kd

Czytaj także

Grenada przyciąga studentów z siłą magnesu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 09:00
Grenadę określa się często jako perłę Andaluzji, jednego z najpiękniejszych regionów Hiszpanii. Tamtejszy uniwersytet przyciąga tysiące studentów z całego świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studia w Anglii - siła tradycji

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 10:00
Wierność tradycji i konwenansom połączone z nowoczesnymi metodami kształcenia. Uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii starannie dbają o swój sznyt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Studiowanie w Barcelonie to nie ciągła zabawa

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 09:45
Nauka w Hiszpanii wbrew pozorom nie wiąże się z imprezowaniem. - Tam systematyczność stoi na pierwszym miejscu - mówiły w Czwórce studentki, które podjęły ten trud.
rozwiń zwiń