Studia w Anglii - siła tradycji

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2014 10:00
Wierność tradycji i konwenansom połączone z nowoczesnymi metodami kształcenia. Uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii starannie dbają o swój sznyt.
Audio
  • Studia w Anglii wciąż oznaczają duży prestiż (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
Zabytkowy budynek Uniwersytetu w Durham
Zabytkowy budynek Uniwersytetu w DurhamFoto: Wikipedia/CC

Marta Rajch zdała maturę w angielskim liceum, a potem uzyskała dyplom Uniwersytetu w Durham. - Nie jest to w Polsce tak znana uczelnia jak Oxford albo Cambridge, ale na Wyspach Brytyjskich jest bardzo szanowana. Budynki i scenerie uczelni wykorzystano w zdjęciach do filmów o Harrym Potterze - zdradziła absolwentka.
Okazuje się, że brytyjskie uniwersytety wciąż hołdują mającym setki lat tradycjom. Studenci chodzą w togach, uczęszczają też chociażby na zajęcia strzelania z łuku. To zdaniem Rajch w największym stopniu wyróżnia je na tle innych krajów. - Bycie studentem jest tutaj wciąż nobilitacją i wyznacza pewien kanon zachowań - dodała Rajch.
W dalszej części rozmowy gość Czwórki zdradziła, jak wygląda system kształcenia w Wielkiej Brytanii oraz z jakimi wydatkami trzeba się liczyć - zarówno w związku z samymi studiami, jak i życiem codziennym. Przekonywała również, że mity o angielskiej kuchni są stanowczo przesadzone.
***
Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci
Prowadziła: Katarzyna Kornet
Gość: Marta Rajch, absolwentka Durham University
Data emisji: 30.12.2014
Godzina emisji: 19.00
ac/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

W Lizbonie trudno skupić się na nauce

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 08:30
Małgorzata Stelmach to dwukrotna stypendystka Erasmusa. Trafiła do Lizbony i ani przez chwilę tej decyzji nie żałowała. W Czwórce opowiedziała, jak studiuje się w Portugalii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grenada przyciąga studentów z siłą magnesu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 09:00
Grenadę określa się często jako perłę Andaluzji, jednego z najpiękniejszych regionów Hiszpanii. Tamtejszy uniwersytet przyciąga tysiące studentów z całego świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studia na Litwie? Tanio i kameralnie

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 17:00
W Kownie można spotkać niewielu polskich studentów. Osoby, które zdecydowały się jednak na wyjazd tam w ramach Erasmusa, nie mają powodu do narzekań.
rozwiń zwiń