Grenada przyciąga studentów z siłą magnesu

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 09:00
Grenadę określa się często jako perłę Andaluzji, jednego z najpiękniejszych regionów Hiszpanii. Tamtejszy uniwersytet przyciąga tysiące studentów z całego świata.
Audio
  • Na uniwersytecie w Granadzie wszystkie wykłady odbywają się w języku hiszpańskim (Czwórka/Studenci w świat wzięci)
Park Naukowy w Grenadzie, jednym z najbardziej obleganych ośrodków studenckich w Hiszpanii
Park Naukowy w Grenadzie, jednym z najbardziej obleganych ośrodków studenckich w HiszpaniiFoto: Peterfh/Wikimedia/CC

Placówka naukowa będąca jednym z symboli Grenady została założona w 1526 roku. Co roku na program Erasmus trafia tam ok. dwa tysiące uczniów. Nie można się jednak temu dziwić. Liczące ok. 250 tys. mieszkańców miasto sprawia niesamowite wrażenie. - To ośrodek studencki, co bardzo kontrastuje z jego historycznym charakterem i budowlami zabytkami - przekonywał Mateusz Dąbrowski, student psychologii, który spędził tam rok.
Jeśli chcemy jednak wyjechać na studia do Grenady musimy dobrze znać hiszpański, bo wszystkie przedmioty są wykładane w tym języku. Obecność na nich jest obowiązkowa, a pojedynczy wykład czy ćwiczenia trwają godzinę. Więcej o studiach w pięknym andaluzyjskim mieście - w nagraniu audycji.
***
Tytuł audycji: Studenci w świat wzięci
Prowadziła: Katarzyna Kornet
Goście: Klaudia Rył i Mateusz Dąbrowski, stypendyści programu Erasmus
Data emisji: 18.11.2014
Godzina emisji: 19.00
ac/kd

Czytaj także

Czy z Erasmusa na zagranicznych studiach da się wyżyć?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 15:30
Londyn, ze względu na język angielski i wielokulturowość czy Edynburg, bo tam studenci z Europy mogą liczyć na ekstra pieniądze z uczelni - jaki kraj wybrać na zagraniczne studia i czy stypendium z programu Erasmus + wystarcza na pokrycie kosztów pobytu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Program Erasmus. Jak dostać się na zagraniczne studia i praktyki?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 08:00
Dobre wyniki w nauce, znajomość języka obcego, a może osiągnięcia naukowe i artystyczne - jakie są kryteria i co jest brane pod uwagę w czasie oceny kandydatów do programu Erasmus? Oto poradnik, jak i gdzie ubiegać się o wyjazd na zagraniczne studia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Lizbonie trudno skupić się na nauce

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 08:30
Małgorzata Stelmach to dwukrotna stypendystka Erasmusa. Trafiła do Lizbony i ani przez chwilę tej decyzji nie żałowała. W Czwórce opowiedziała, jak studiuje się w Portugalii.
rozwiń zwiń