Paralotniarstwo wymaga charakteru

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2014 16:10
Klaudia Bułgakow - mistrzyni Polski i Świata w paralotniarstwie była gościem "Konturówki". Jej zdaniem w tym sporcie główną rolę odgrywa mentalność.
Audio
  • Klaudia Bułgakow - mistrzyni Polski i Świata w paralotniarstwie była gościem Czwórki (Czwórka/Konturówka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images

- Bardzo trudno jest mówić o największej wysokości, bo to zależy gdzie latamy - opowiada Bułgakow. - Nad Alpami można dosięgnąć powyżej czterech tysięcy metrów nad poziomem morza i to są takie najczęstsze wysokości, na których się przemieszczamy. W Himalajach można by było latać i na wysokości siedmiu tysięcy metrów.
Takie wyczyny wymagają oczywiście precyzyjnego przygotowania. Co należy zrobić, by móc osiągnąć takie cele? - Na pewno trzeba się ciepło ubrać - zaznacza ze śmiechem gość "Konturówki". - W Alpach, gdzie przy tych wysokościach można podziwiać niesamowite widoki, jest zimno, te warunki są mocniejsze. Szybciej wznosimy się do góry i są takie dni, kiedy to bardziej doświadczeni piloci powinni udawać się na przeloty.
Paralotniarstwo to niezwykle widowiskowy sport. Wymaga doskonałej kondycji fizycznej, ale również psychicznej. Zdaniem Bułgakow to w sporym stopniu dyscyplina, która opiera się na mentalności. - Ja stosuję taki sam trening, jak większość zawodników, czyli umiejętność szybkiego przełączenia się, gdy czuję, że popełniam błąd, na nową orientację, nowe myślenie, żeby jak najszybciej wybrnąć z tego. Wydaje mi się, że w tym roku na Mistrzostwach Świata właśnie dzięki odpowiedniemu podejściu mentalnemu udało mi się wygrać, bo konkurencja była bardzo duża.
Więcej na temat drogi do sukcesów i samego paralotniarstwa dowiecie się z załączonego materiału dźwiękowego.

(ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka hobby SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Na rower nigdy nie jest za późno

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 12:30
Podobno na naukę jazdy na rowerze nigdy nie jest za późno, bo wystarczy, że raz ruszysz z miejsca i już nigdy nie zapomnisz tej umiejętności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekstremalne wyprawy: dwoje ludzi i pies w Himalajach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 18:16
Agata Włodarczyk, Przemysław Bucharowski i suczka Diuna, rasy wilczak czechosłowacki, nazywają siebie wilczą rodziną. W tym roku przeszli razem w Himalajach 500 kilometrów. - Zwiedzanie świata z psem jest ciekawsze - mówią podróżnicy. - Zawsze dużo się dzieje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygotuj się na zimę i odwiedź Muzeum Naparstków

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2013 17:00
Zima nadchodzi wielkimi krokami. To dobry czas, by wyciągnąć sprzęt narciarski i przygotować go do sezonu, ale przede wszystkim zadbać o właściwą formę fizyczną. Innym ciekawym pomysłem na weekend jest zaś wizyta w Muzeum Naparstków.
rozwiń zwiń