Ekstremalne wyprawy: dwoje ludzi i pies w Himalajach

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 18:16
Agata Włodarczyk, Przemysław Bucharowski i suczka Diuna, rasy wilczak czechosłowacki, nazywają siebie wilczą rodziną. W tym roku przeszli razem w Himalajach 500 kilometrów. - Zwiedzanie świata z psem jest ciekawsze - mówią podróżnicy. - Zawsze dużo się dzieje.
Audio
  • Ekstremalny dogtrekking: Agata Włodarczyk, Przemysław Bucharowski opowiadają o swoich wyprawach, w które zabierają suczkę Diunę (Czwórka/4 do 4)
Wilczak czechosłowacki
Wilczak czechosłowacki Foto: wikimedia.commons/fot.Margo-CzW

Jak przyznaje Włodarczyk "chcą robić nowe, ciekawe rzeczy". - Razem się wspinamy, bardzo dużo jeździmy po świecie - mówi podróżniczka. - Pies był moim marzeniem od zawsze, potem stał się naszym wspólnym marzeniem. Długo szukaliśmy rasy, która wytrzyma nasz tryb życia, aż w końcu pojawił się wilczak, który częściowo jest wilkiem.

Dlatego też rodzina nazwała się "wilczą watahą". - Jesteśmy przecież dla tego psa "stadem" - dodaje Włodarczyk.

Jak przyznają podróżnicy, zwiedzanie świata z czworonogiem nie jest łatwe, a przeszkodą są najczęściej… formalności. - Wyjechać z krajów Unii Europejskiej jest bardzo łatwo, ale żeby wrócić, pies musi mieć specjalne badania - mówi Przemysław Bucharowski. - Podczas jednej z wypraw przez to, że nie mogliśmy wrócić do kraju z Diuną, spędziliśmy w Indiach dodatkowe trzy miesiące.

Jak przyznaje Włodarczyk, wilczaki to psy, które ruch mają w genach. - Mogą przebiec 100 km, a potem wystarczy im chwilka odpoczynku, by móc biec dalej - mówi ekspertka.

Dziś planują wyprawę do Mongolii pod hasłem "Mongolia na czterech łapach". Zamierzają wyjechać w kwietniu 2014 r., a większość trasy przebędą na rowerach. Diuna przebiegnie tylko część drogi, a resztę przejedzie w psiej przyczepce. - Chcemy dojechać do mongolskiego Ałtaju, a potem czeka nas piesza wyprawa przez góry - mówi Włodarczyk.

Przed ekstremalną wyprawą, która ich czeka, trenują wszyscy troje. I to bardzo intensywnie: biegają średnio 10-15 km dziennie. - Dla wilczaka czechosłowackiego to tylko zwykła przebieżka - śmieje się Bucharowski.

(kd)

Czytaj także

Wakacyjny gadżet: multimedialna maska do nurkowania

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2013 18:20
Na wakacje spakuj się z głową. My podpowiemy Ci, które gadżety najlepiej sprawdzą się w tym sezonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerem przez Włochy... po autostradzie

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2013 19:40
Autostrada będzie mieć 500 km, połączy Wenecję z Turynem i zostanie udostępniona tylko rowerzystom!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znudził Ci się rower? Przesiądź się na "poziomki"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2013 17:00
Dla nich zwykły rower to za mało. Wolą przemierzać ulice pedałując nogami do przodu. Kto? Uczestnicy Ogólnopolskiego Zlotu Rowerów Poziomych, czyli fani "poziomek".
rozwiń zwiń